Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightBritská mutace koronaviru je i v Libereckém ..

Obrázek příspěvku: Britská mutace koronaviru je i v Libereckém kraji. Laboratoř ji detekovala v 64 z 88 náhodně vybraných pozitivních vzorků  - Ceskolipskyweb.cz

Britská mutace koronaviru je i v Libereckém kraji. Laboratoř ji detekovala v 64 z 88 náhodně vybraných pozitivních vzorků - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time11. únor 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye164 shlédnutí

Nakažlivější, takzvaná britská, mutace koronaviru je i v Libereckém kraji. Zjištěna byla ve více než 70 procentech pozitivních vzorků na koronavirus, která ve středu otestovala laboratoř Krajské nemocnice v Liberci. "Vybrali jsme náhodně vzorek 88 pozitivních na covid a u 64 z nich se britská mutace potvrdila," uvedl pro ČTK mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Podle něj počítají s tím, že by na britskou mutaci měli začít testovat všechny pozitivní vzorky. Nemocnice je při testech schopna odlišit nejen britskou mutaci, ale i jihoafrickou a brazilskou. "Nicméně již pracujeme na dalším komplexnějším řešení detekce mutací," dodal Řičář.

Britská mutace koronaviru je o 30 až 70 procent nakažlivější, k nákaze stačí kratší čas než dosud uváděných 15 minut. Lidé by měli nosit raději respirátor FFP2 než roušku. Už dříve byla potvrzena v jiných částech republiky. "Faktem je, že způsob léčby, způsob používání ochranných pomůcek, to vše zůstává stejné. Nic se nemění," řekl mluvčí liberecké nemocnice.

Laboratoř v liberecké nemocnici loni zpracovala 97.995 PCR testů, letos za leden dalších 24.515. Navíc bylo za leden provedeno 6065 antigenních testů, z čehož 782 pozitivních. V únoru doposud lidé podstoupili 1764 antigenních testů a pozitivních z nich bylo 194.

čtk

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

V ČR je potvrzena jihoafrická mutace - Českolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye161bookmarkOkolí

V Česku byla v jednom vzorku potvrzena nakažlivější, jihoafrická mutace koronaviru. Ve čtvrtek to uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. První podezření na výskyt nakažlivější, jihoafrické mutace koronaviru se v ČR objevila před třemi dny. Týkala se ..

Testy v LK odhalily v úterý 740 nových případů covidu. Je to druhý nejvyšší počet od začátku epidemie, víc jich bylo jen minulý pátek - Českolipskýweb.cz

personRedakceremove_red_eye424bookmarkOkolí

Testy v Libereckém kraji odhalily v úterý 740 nových případů covidu-19, téměř o polovinu víc než minulé úterý. Podle údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, je to v kraji druhý nejvyšší počet od začátku epidemie. Víc nakažených testy odhalily jen ..

V Libereckém kraji bylo v pátek 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to nejméně za 4 dny - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye413bookmarkČeská Lípa

V Libereckém kraji za pátek přibylo 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to o 57 méně než před týdnem. Počet úmrtí v souvislosti s koronavirem stoupl o čtyři na 133, vyplývá z dat na webu ministerstva zdravotnictví (MZ). Zjištěných případů za pátek je v kraji ..

Ve čtyřech páteřních nemocnicích v kraji je volná zhruba čtvrtina lůžek pro covidové pacienty - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye304bookmarkOkolí

V Libereckém kraji za středu přibylo 732 nových potvrzených případů onemocnění covidu-19. Více případů za jediný den bylo od začátku epidemie v kraji jen loni 23. října, kdy mělo pozitivní test na koronavirus 777 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. ..

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..