Kultura keyboard_arrow_right Muzea a Galerie keyboard_arrow_rightČeskolipské muzeum láká své ..

Obrázek příspěvku: Českolipské muzeum láká své návštěvníky kvůli koronaviru k virtuálním prohlídkám - Českolipskyweb.cz

Českolipské muzeum láká své návštěvníky kvůli koronaviru k virtuálním prohlídkám - Českolipskyweb.cz

personaccess_time27. únor 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye115 shlédnutí

Celosvětová pandemie koronaviru zasáhla kromě jiného také oblast kultury. Koncerty a divadelní představení se odehrávají online, na internet se přesunuly také výstavy. K virtuálním prohlídkám láká i Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.

„Naše muzea se snaží být stále v kontaktu se svými návštěvníky, udržet jejich zájem tak, aby se těšili a přišli, až bude otevřeno“, říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Českolipská kulturní instituce je dočasně uzavřena nejen kvůli covidové krizi, ale také kvůli výměně oken, která se v rámci rozsáhlé rekonstrukce letos uskuteční. „Muzeum je mimo provoz, neznamená to ale, že by se u nás nepracovalo. Nechceme přijít o kontakt s veřejností, a proto představujeme naše projekty na internetu,“ uvedl ředitel muzea Zdeněk Vitáček.

Webová prezentace se dělí do dvou sekcí: Zapomenuté příběhy a Virtuální výstavy; v každé z nich se nový příspěvek objeví zhruba jednou měsíčně. Mezi zapomenutými příběhy se lze dozvědět zajímavosti zatím o deseti tématech. Nesou názvy Móda zimních sportů, Zimní sporty na Českolipsku, Čertovské pověsti či Výtvarná sympozia v České Lípě. Více je k vidění na odkazu Zapomenuté příběhy - Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě (muzeumcl.cz).

Sekce výstav přináší kupříkladu přehlídku minerálů z oblasti Ještědského hřbetu, ukázky děl čtyř desítek regionálních výtvarníků, která se prezentují na českolipských plakátovacích plochách či vhled do života českolipské dívky Hildy Ulbrichtové v letech 1904 až 1920; její snímky se dochovaly v muzejních sbírkách. Pro další zajímavosti stačí přejít na odkaz Virtuální výstavy - Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě (muzeumcl.cz). Pracovníci muzea by rádi získali od virtuálních návštěvníků zpětnou vazbu. „Budeme rádi, když napíší, jak se jim výstavy líbí. Mohou též poslat téma, které je zajímá a jemuž bychom se mohli věnovat v některé další virtuální výstavě,“ dodal Vitáček. Kontaktní e-mail je virtualnimuzeum@muzeumcl.cz.

LK/Jan Mikulička

Foto je ilustrační

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye203bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye476bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Prvním miminkem roku 2021 je malá Mariana. Na svět přišla v Jilemnici - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye251bookmarkOkolí

První miminko v Libereckém kraji se na Nový rok narodilo v Jilemnici. Malá Mariana Bartoníčková přišla na svět ve 2:24. rodiče ale přijeli ze sousedního Královéhradeckého kraje, z Jičína. Zdravá holčička měří 51 centimetrů a váží 4,13 kilogramu, řekla ČTK sestra z ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye375bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

Dakar 2021: Sníte o Dakaru? Podívejte se, jestli máte dost našetřeno - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye97bookmarkOstatní sporty

Martin Prokop je jeden z těch, který vám řekne, že Dakar není o ceně jen za těch tvrdých 14 dní, ale že je nutné počítat i přípravu, vývoj auta a další tréninkové závody i testování. Po návratu z Dakaru slýchám několik otázek pořád dokola. Jaké to bylo? Co Češi? ..

Správa firemních financí pro malé a střední podnikatele - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye290languagebyznysplac.cz

Konto v bance není jen virtuálním prostorem pro příjem a odesílání plateb. Podnikatel si zřízením účtu tvoří svoji bankovní pověst. A také získává výhody nebo utrácí peníze, pokud nezvolí správně. Založení účtu by měl předcházet odhad způsobu a četnosti ..

Základní informace - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye277languagebyznysplac.cz

Zpětné odkazy (odkazy mířící na váš web z jiných stránek) a jejich tvorba (linkbuilding) je nezbytná součást každé webové stránky a jedna z důležitých technik SEO (optimalizace pro vyhledávače). Zpětné odkazy jsou totiž nezbytné pro dosažení dobrých pozic ve ..

Daňové paušály a paušální výdaj na auto - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye268languagebyznysplac.cz

Daňové paušály jsou oblíbenou hračkou skutečně zaměstnaných a využitých podnikatelů. A také sympatickým projevem menší byrokracie. Co víc si může přát člověk, který pronajímá několik bytů a honí neplatící nájemce, řemeslník, který kvůli zákonnému protahování ..

Máte levnou nebo drahou půjčku? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye347languagebyznysplac.cz

Určitě si každý dokáže spočítat náklady úvěru. Tedy možná je ani nepočítá. Prostě si porovná úrok a zajásá nebo se zachmuří. Ale úrok není bohužel všechno, co s úvěrem souvisí. Platit se mnohdy musejí další položky, které úvěr pěkně prodraží. Poplatek za ..

Povolání-barista - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye551languagehotmoda.cz

Možná už jste se několikrát setkali se slovem barista, které se v poslední době stále častěji skloňuje v souvislosi s přípravou kávy. Kdo je to barista? Co tato profese obnáší a jak se stát baristou? Na to se zaměříme v tomto článku, po jehož dočtení si zaručeně půjdete ..