Kultura keyboard_arrow_right Kulturní zařízení keyboard_arrow_rightDlouho připravovaná rekonstrukce ..

Obrázek příspěvku: Dlouho připravovaná rekonstrukce zchátralé budovy Jiráskova divadla v České Lípě začala, potrvá dva roky - Ceskolipskyweb.cz

Dlouho připravovaná rekonstrukce zchátralé budovy Jiráskova divadla v České Lípě začala, potrvá dva roky - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time02. listopad 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye251 shlédnutí

Klíče od Jiráskova divadla v České Lípě dnes převzala stavební firma Metrostav. Začala tím dlouho připravovaná rekonstrukce zchátralé budovy, která moderním potřebám už dávno nevyhovuje. Modernizace divadla přijde město na 161 milionů korun, divadelníci se do ní vrátí za dva roky. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. Nákladnou stavbu financuje město bez dotací.

Jiráskovo divadlo vzniklo ve 30. letech minulého století přestavbou městské tělocvičny z roku 1907. Budova má špatnou vzduchotechniku i statiku. O rekonstrukci se ve městě mluví už téměř 30 let. Radnice původně zvažovala výstavbu nové divadelní budovy, na projekt za 300 až 400 milionů korun se však nepodařilo získat dotace. Uvažovalo se také o přesunu divadla do kulturního domu Crystal. Nakonec se město vrátilo k myšlence budovu Jiráskova divadla zrekonstruovat.

"Nyní si jen přeji, aby stavba probíhala bez komplikací a my se tak mohli v nové budově Jiráskova divadla na podzim 2022 potkat a slavnostně jej otevřít," řekla českolipská starostka Jitka Volfová (ANO). Budova podle ní projde zásadní proměnou. Demolice čeká celou vstupní část - foyer včetně šatny, toalet, pokladny a horního patra se vstupem na balkon. Nový vstup bude v proluce v Panské ulici. Metrostav také musí vyhloubit velkou jámu na dvoře divadla pro technické zázemí, součástí bude archeologický průzkum.

Na svém místě tak zůstane pouze část budovy s velkým divadelním sálem, divadelním barem a dalšími prostory, kde ještě donedávna skladovali místní ochotníci svůj fundus. Na jaře ale přijde velký sál o střechu. Nová budova bude kompletně bezbariérová. Kromě velkého divadelního sálu, jehož kapacita zůstane zachována, vzniknou v budově další menší prostory pro pořádání komornějších akcí. V přízemí bude také nová divadelní kavárna, jejíž provoz bude nezávislý na provozu divadla. Budova dostane moderní osvětlení i ozvučení. Renovace čeká lustr z hlavního sálu.

čtk

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye205bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Amatérská tenisová sezóna 2020 je již minulostí - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye302bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence a nadšenkyně, rekreační hráče a hráčky, fanoušky a fanynky tenisových turnajů pořádaných spolkem Tenisová rodina. V sobotu 26.9.2020 jsme ukončili turnajovou sérii soutěžních turnajů pod názvem Tennis Family Tour 2020. Odehrálo se celkem 7 ..

Řidiči, připravte se. V sobotu začíná rekonstrukce silnice I/35 z Liberce na Chrastavu - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye215bookmarkOkolí

LIBERECKÝ KRAJ – V sobotu 20. června zahájí Ředitelství silnic a dálnic rekonstrukci asfaltového krytu na silnici první třídy č. 35 z Liberce na Chrastavu. Několik etap uzavírek přinese v nejbližších měsících dopravní omezení na této velmi frekventované silnici a potrvá ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye476bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Českolipské muzeum láká své návštěvníky kvůli koronaviru k virtuálním prohlídkám - Českolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye117bookmarkMuzea a Galerie

Celosvětová pandemie koronaviru zasáhla kromě jiného také oblast kultury. Koncerty a divadelní představení se odehrávají online, na internet se přesunuly také výstavy. K virtuálním prohlídkám láká i Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. „Naše muzea se snaží být ..

Srpen na zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye226languagestavimbarak.cz

Za velkých letních veder potřebují nádobové rostliny, zejména durman, kopretina, oleandr, fíkovník a hortenzie vydatnou zálivku. Zaléváme je tak dlouho, dokud není květinový bal úplně vlhký. Rostliny, které vyrůstají ve speciální zemině určené pro květiny v nádobách, ..

Co dělat, když venku prší? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye232languagehotmoda.cz

Je tolik různých způsobů, jak trávit čas, když prší. Upršený den není dnem, kdy bychom měli sedět za oknem a stěžovat si na počasí. Je spousta činností, které se za deště dělat nedají, ale zároveň je tolik věcí, které se dělat dají! Využijte proto romantické kouzlo ..

7. díl – Úvod do SEO: optimalizace pro vyhledávače - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye436languagebyznysplac.cz

SEO je mocná zkratka, za kterou se celý „virtuálně kapitalistický“ svět honí, jako by šlo o nejdůležitější prvek v pomyslném kyberprostoru. A ono tomu tak skutečně je.Jedná se o velmi rozšířený pojem, o kterém bylo již mnoho napsáno. Na internetu se objevuje značné ..

Zrušení a řetězení živností - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye274languagebyznysplac.cz

Z udělení živnostenského oprávnění se pomalu, ale jistě stává jakýsi státní regulační nástroj. V České republice je živnost velice komplikovaná a v podstatě zbytečná. U volných živností jde jen o ohlášení a nepožadují se žádné zvláštní podmínky. Kromě ..

Majetek českých miliardářů - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye263languagebyznysplac.cz

Ve Forbesu zase figuruje jméno nejbohatšího Čecha a nezmizí, dokud bude exitovat. Otázkou je kdo? Vydrží déle časopis nebo jmění? Zda je Kellner skutečně nejbohatším, není jisté. Kellnerův majetek a celá osoba Kellnera je zakryta podivuhodnou pavučinou. Sám miliardář se ..