Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightHasiči v Chrastavě zasahují u požáru ..

Obrázek příspěvku: Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu, evakuovali 100 lidí, zastavený je i provoz na železnici - Ceskolipskyweb.cz

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu, evakuovali 100 lidí, zastavený je i provoz na železnici - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time26. únor 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye86 shlédnutí

AKTUALIZOVÁNO: Evakuaci 100 lidí si vyžádal požár objektu v průmyslové zóně v Chrastavě u Liberce. Zatím se obešel bez zranění. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Na místě zasahuje 17 jednotek, řekl ČTK krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda. Hoří v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin.

Požár byla nahlášen zhruba ve 12:40. "V plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava. Místo vlaků jezdí náhradní autobusy mezi Libercem a Chrastavou.

Podle Suchardy zatím nelze odhadnout, jak dlouho zásah potrvá. Hasiči sledují situaci z výšky pomocí dronu a místo požáru rozdělili na čtyři úseky. "Na tři hasební a zřízeno čerpací stanoviště," uvedl Sucharda. K dispozici je i speciální hasicí zařízení z Mladé Boleslavi. "Ze Záchranného útvaru Zbiroh byl povolán dálkově ovládaný nakladač," dodal mluvčí hasičů.

Podle webu Grupo Antolin se v Chrastavě soustředí na výrobu s chemickými procesy, konkrétně vyrobu polyuretanové pěny. Areál společnost využívá i jako logistické centrum pro skladování vstupního materiálu a hotové výroby, pro výrobu náhradních dílů a přebalování volných komponentů.

čtk + Genus.cz

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye203bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Řidiči, připravte se. V sobotu začíná rekonstrukce silnice I/35 z Liberce na Chrastavu - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye215bookmarkOkolí

LIBERECKÝ KRAJ – V sobotu 20. června zahájí Ředitelství silnic a dálnic rekonstrukci asfaltového krytu na silnici první třídy č. 35 z Liberce na Chrastavu. Několik etap uzavírek přinese v nejbližších měsících dopravní omezení na této velmi frekventované silnici a potrvá ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye476bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Záchranáři nepamatují tak klidný silvestr, s minulými lety ho nelze srovnávat - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye319bookmarkOkolí

Záchranáři a policisté v Libereckém kraji tak klidný silvestr nepamatují, s minulými lety ho nelze srovnávat. Méně bylo ohňostrojů, potyček i úrazů. Jednou z příčin mohou být i uzavřené hotely v zimních střediscích, kde tak bylo výrazně méně turistů než v jiných ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye375bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

Koupit fanoušky na Facebooku – ano či ne? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye316languagebyznysplac.cz

Snad žádná firma, která chce být vidět na internetu, se už neobejde bez vlastních internetových stránek. S tím souvisí i snaha firem být vidět na sociálních sítích, které dnes využívá většina národa. Firmy si šmahem založily své především Facebookové stránky, na ..

Probuďte se každé ráno krásnější - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye208languagehotmoda.cz

Spíte ráda? A víte, že během spánku můžete zkrásnět? I když to zní zpočátku divně a možná i nepravděpodobně, během spánku na sobě můžeme pracovat, resp.pracovat na tom, abychom byly krásné. V noci lze především pečovat o pokožku celého těla i obličeje, o vlasy i o ..

Nekupujte akcie Microsoftu - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye294languagebyznysplac.cz

Pokud jste se rozhodli obdarovat pod stromeček někoho akciemi této společnosti, nemusí to být dobrý nápad. Budoucnost tohoto softwarového impéria je krajně nejistá. Operační programy pro osobní počítače se prodávají stále méně a mobilní platforma si mnoho zájemců zatím ..

Správa firemních financí pro malé a střední podnikatele - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye290languagebyznysplac.cz

Konto v bance není jen virtuálním prostorem pro příjem a odesílání plateb. Podnikatel si zřízením účtu tvoří svoji bankovní pověst. A také získává výhody nebo utrácí peníze, pokud nezvolí správně. Založení účtu by měl předcházet odhad způsobu a četnosti ..

Práce doma bez podvodu? – 2. část - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye397languagebyznysplac.cz

V první části našeho dvoudílného seriálu o práci doma jsme se zaměřili na nejčastější podvody v této oblasti. Dnes si představíme několik možností, které nás přesvědčí o tom, že práce doma skutečně existuje. Vyžaduje ale píli, úsilí a snahu si peníze vydělat. Bez ..