Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightLiberecký Novoplast zastavil kvůli ..

Obrázek příspěvku: Liberecký Novoplast zastavil kvůli covidu-19 výrobu, u 14 zaměstnanců testy potvrdily nový koronavirus  - Ceskolipskyweb.cz

Liberecký Novoplast zastavil kvůli covidu-19 výrobu, u 14 zaměstnanců testy potvrdily nový koronavirus - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time03. červenec 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye699 shlédnutí

Liberecká plastikářská firma Novoplast musela kvůli covidu-19 zastavit výrobu. Malý podnik zaměstnává 70 lidí, u 14 z nich teď testy potvrdily nový koronavirus. Nakazilo se pět kmenových zaměstnanců a devět agenturních pracovníků, zhruba 30 dalších lidí z firmy už prošlo testy, další to čeká. Krajská hygienická stanice nařídila firmě dvoutýdenní karanténu, což prakticky znamená zastavení provozu. ČTK to dnes sdělil jednatel společnosti Jiří Vošoust.

V Libereckém kraji přibylo od středečního rána 17 potvrzených případů nákazy koronavirem, to je nejvíc za posledních deset dnů. Od začátku epidemie testy prokázaly v kraji onemocnění u 281 lidí. Vyplývá to z údajů, které dnes v podvečer aktualizovalo ministerstvo zdravotnictví (MZCR).

Nové případy jsou podle mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzany Balašové spojené s nakaženými pracovníky z několika průmyslových podniků v Liberci. Nákaza už se objevila i v podniku mimo průmyslovou zónu. "Vzhledem k dosavadním zkušenostem jsme testovali také agenturní dělníky pracující pro společnost, kteří nebyli úzkými kontakty nemocného. Agenturní dělníci byli pozitivní v 65 procentech případů," uvedla. Právě zahraniční dělníci jsou podle hygieniků velkým epidemiologickým problémem.

"Zahraniční dělníci bydlí ve větších počtech na ubytovnách či v soukromých bytech a lékaře navštěvují zpravidla výjimečně. Stačí jedna covid pozitivní osoba, která se vrátí z oblasti s výskytem onemocnění, a onemocnění se v jejich komunitě šíří, což znamená, že se může rozšířit do všech dalších podniků a firem. V současné době vnímáme existující ohnisko jako 'průmyslové podniky Liberec' propojené zejména přes společné bydlení," doplnila ředitelka protiepidemického odboru Jana Prattingerová.

Testy potvrdily v tomto týdnu onemocnění také u dítěte z Jablonce nad Nisou. Nakazilo se v rodině, je bez příznaků. Uzavřena byla mateřská škola, kam dítě docházelo. U nikoho dalšího ze školky se ale zatím onemocnění nepotvrdilo. "Školka se bude testovat zítra (v pátek). Vytipované jsou úzké kontakty mezi dětmi a personálem," dodala Balašová.

Podle mluvčí jablonecké radnice Jany Fričové je v karanténě sedm lidí z personálu včetně kuchařky a zhruba 25 dětí. Tím, že uzavření školky, připadlo na období letních prázdnin, nebude to mít na její chod žádný zásadní vliv. "Na prázdniny, tedy od středy, tam bylo přihlášených jen osm dětí k docházce. Zůstaly doma," uvedla Fričová. Zpět se děti vrátí až ve druhé polovině srpna. Z karanténních důvodů zůstane školka uzavřená 14 dnů a poté jsou plánovaně všechny školky ve městě uzavřené na celý měsíc.

V Libereckém kraji se z covidu-19 zatím 196 lidí uzdravilo, pět komplikacím spojeným s novým koronavirem podlehlo. Hygienici v kraji zatím nechali otestovat 11.034 lidí. Z nemoci se podle nich aktuálně léčí 76 lidí, nejvíc v Liberci. Hygienici nařídili 12 lidem karanténu, v dalších 213 případech ji uložili praktičtí lékaři.

ZDROJ: ČTK a GENUS.cz

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye196bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Do kraje se kvůli covidu od pátku vrátí roušky - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye405bookmarkOkolí

V Libereckém kraji se kvůli zvýšenému počtu nově prokázaných případů covidu-19 vrátí roušky. Od pátku 24. července je budou muset nosit lidé při návštěvě ve šech zdravotnických zařízeních, při nákupu v lékárně, ve vybraných zařízeních sociálních služeb a ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye205bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

Na Liberecku rostou počty nakažených, ohniskem je závod Magna Exteriors - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye629bookmarkOkolí

V Libereckém kraji dál přibývá prokázaných případů onemocnění covidem-19, od nedělního rána zde evidují patnáct nových případů. Ohniskem nákazy je liberecký průmyslový závod Magna Exteriors, kde mají už dvě desítky nemocných. Společnost Magna Exteriors s 1800 ..

Právo na práci a důsledky takového opatření - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

personRedakceremove_red_eye121bookmarkOstatní rady

V mnohých internetových diskuzích se v souvislosti s politickou situací v zemi objevují názory, které volají po návratu minulých dob nebo po změně práv občanů. Vítězstvím komunistů v krajských volbách dochází k připomínání nekterých údajně kvalitních a dobrých ..

Jednotná evropská daň - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye117languagebyznysplac.cz

Když se sejdou odboráři, tak vždy jednají o penězích těch ostatních. Určité nároky zaměstnanců jsou samozřejmě nezbytné. Proč si ale odboráři myslí, že podstatou jejich činnosti jsou daně z podnikání jejich zaměstnavatelů? A nejen myslí, ale snaží se dokonce i změny ..

Máte levnou nebo drahou půjčku? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye160languagebyznysplac.cz

Určitě si každý dokáže spočítat náklady úvěru. Tedy možná je ani nepočítá. Prostě si porovná úrok a zajásá nebo se zachmuří. Ale úrok není bohužel všechno, co s úvěrem souvisí. Platit se mnohdy musejí další položky, které úvěr pěkně prodraží. Poplatek za ..

Internet v Rusku – nenechává vládnoucí elitu chladným - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye125languagebyznysplac.cz

Rusko se netají svým tvrdým přístupem k internetu. Příliš svobody vadí politikům, kteří zjistili, že se o nich může šířit pravda. Rusko je stále tuhý byrokratický stát s velkou mocí činovníků. Proto již několik měsíců funguje Cenzurní komise, která vypíná webové ..

Daňové paušály a paušální výdaj na auto - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye108languagebyznysplac.cz

Daňové paušály jsou oblíbenou hračkou skutečně zaměstnaných a využitých podnikatelů. A také sympatickým projevem menší byrokracie. Co víc si může přát člověk, který pronajímá několik bytů a honí neplatící nájemce, řemeslník, který kvůli zákonnému protahování ..