Zpravodajství keyboard_arrow_right Česká Lípa keyboard_arrow_rightNebezpečné křižovatky v Zahrádkách a u ..

Obrázek příspěvku: Nebezpečné křižovatky v Zahrádkách a u nedalekého Jestřebí nahradí kruhové objezdy - Českolipskyweb.cz

Nebezpečné křižovatky v Zahrádkách a u nedalekého Jestřebí nahradí kruhové objezdy - Českolipskyweb.cz

personaccess_time28. říjen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye268 shlédnutí

Nebezpečné křižovatky na Českolipsku nahradí kruhové objezdy. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce už v příštím roce přestavět křižovatku silnic I/9 a I/15 v Zahrádkách, připravuje také přestavbu křižovatky silnic I/9 a I/38 u nedalekého Jestřebí. Obě policie vyhodnotila jako nehodové, je to dáno velkou intenzitou dopravy, řekl ČTK vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu v Liberci Jan Čáp. Přestavba křižovatky v Zahrádkách už podle něj dostala stavební povolení, předpokládané náklady nepřesáhnou 25 milionů korun.

"Je dobře, že tato křižovatka projde přestavbou. Je nebezpečná a auta, která najíždějí z vedlejší silnice, musejí často kvůli hustému provozu na hlavní dlouho čekat," řekl k projektu náměstek libereckého hejtmana pro dopravu Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj). V současné době jsou podle něj u křižovatky autobusové zastávky, pohybují se tam chodci, parkují auta. To by se mělo s přestavbou změnit.

"Okružní křižovatka má mít průměr 40 metrů a navazují na ni úpravy větví jednotlivých silnic ve směru na Českou Lípu, Litoměřice a Mělník. Pro pěší dopravu je navržen na silnici I/9 osvětlený přechod pro chodce, od kterého povedou k autobusovým zastávkám chodníky," popsal projekt Čáp. Součástí stavby jsou dvě oboustranné autobusové zastávky. Jedna před motorestem Na Kovárně a druhá na silnici I/15 v místě dnešní zastávky.

Křižovatka u Zahrádek patří k nejvytíženějším úrovňovým křižovatkám v kraji, denně tudy projede až 11.000 automobilů, z toho čtvrtinu tvoří kamiony. Vzhledem k tomu, že silnice I/9 i silnice I/15 jsou součástí tras pro přepravu nadměrných nákladů, je navržen ve směru od Mělníka na Litoměřice desetimetrový průjezdný koridor. "V současné době připravujeme výběrové řízení na zhotovitele, abychom stavbu mohli zahájit na jaře roku 2021," doplnil ředitel liberecké správy ŘSD Jan Wohlmuth.

ŘSD připravuje i přestavbu křižovatky na silnici I/38 u Jestřebí, kde se kříží dvě silnice první třídy a také silnice třetí třídy. Stává se tam nejvíce nehod v kraji kvůli nedání přednosti v jízdě. "Přestavba se plánuje na rok 2023," řekl Čáp. Na kruhový objezd chce podle něj ŘSD v budoucnu přestavět také křižovatku silnic I/9 a I/13 u Svoru.

Zdroj: čtk

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Řidiči, připravte se. V sobotu začíná rekonstrukce silnice I/35 z Liberce na Chrastavu - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye211bookmarkOkolí

LIBERECKÝ KRAJ – V sobotu 20. června zahájí Ředitelství silnic a dálnic rekonstrukci asfaltového krytu na silnici první třídy č. 35 z Liberce na Chrastavu. Několik etap uzavírek přinese v nejbližších měsících dopravní omezení na této velmi frekventované silnici a potrvá ..

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye470bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye371bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

O víkendu se ve Cvikově uskutečnil další podnik Tennis Family Tour 2020 - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye619bookmarkTenis

V sobotu 27.6.2020 od 9:00 hodin se v areálu ve Cvikově odehrál 1. turnaj ze soutěžní série Tennis Family Tour 2020, konkrétně ve čtyřhře mužů. Turnaj se vydařil, i když jeho konec nám zkazila bouřka a déšť. Díky tomu zůstaly nedohrány 2 finálové zápasy o vítěze ..

Nekupujte akcie Microsoftu - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye293languagebyznysplac.cz

Pokud jste se rozhodli obdarovat pod stromeček někoho akciemi této společnosti, nemusí to být dobrý nápad. Budoucnost tohoto softwarového impéria je krajně nejistá. Operační programy pro osobní počítače se prodávají stále méně a mobilní platforma si mnoho zájemců zatím ..

Potraviny proti akné - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye576languagehotmoda.cz

Akné obtěžuje spoustu mladých dívek, ale není neobvyklé, že trápí i ženy po třicítce. Akné sice není nijak nebezpečné, ale vždy dokáže hodně zamávat s naším sebevědomím. Kromě správné péče o pleť lze tvorbě akné zabránit i vhodnou úpravou jídelníčku a ..