Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightNejvětší očkovací centrum v kraji ..

Obrázek příspěvku: Největší očkovací centrum v kraji vyroste v multifunkční Home Credit Areně v Liberci s kapacitou 1200 očkovaných denně - Českolipskyweb.cz

Největší očkovací centrum v kraji vyroste v multifunkční Home Credit Areně v Liberci s kapacitou 1200 očkovaných denně - Českolipskyweb.cz

personaccess_time11. leden 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye239 shlédnutí

Největší očkovací centrum v Libereckém kraji vyroste v multifunkční Home Credit Areně v Liberci. Denně tam budou schopni očkovat až 1200 lidí. Otevřít by se mělo už v únoru, pokud ale nebude k dispozici dostatek vakcín, nemá to smysl, řekl po dnešním jednání Krizového štábu Libereckého kraje radní pro zdravotnictví Vladimír Richter (ODS). Celkem by mělo být v kraji pět velkých center s celkovou kapacitou až 50.000 očkovaných měsíčně, zapojit by se měli i lékaři.

Vakcín je ale zatím málo. Na konci loňského roku dostal kraj prvních 195 balení, která stačila k očkování zhruba 1100 lidí. V průběhu ledna by mělo dorazit dalších 1950 lahviček pro více než 11.000 lidí. Zatím vakcínu dostali zdravotníci, kteří se starají o covidové pacienty, a záchranáři.

"Z vakcín, které jsme dostali, jsme očkovali prakticky vše a teď čekáme na další várku," doplnil Richter.

Podle hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) chce kraj očkovat další zdravotníky nejen z nemocnic, ale také praktické lékaře a specialisty a také seniory a zaměstnance v domovech seniorů, domovech se zvláštním režimem a domovech s pečovatelskou službou. Od pátku by navíc měla být spuštěna registrace pro seniory starší 80 let, kteří mají o očkování zájem. Problémem je ale podle Půty nedostatek očkovací látky.

"K dispozici bychom měli mít nějakých 11.000 dávek v lednu, 14.000 v únoru a 28.000 v březnu," řekl hejtman. Stačit by to podle něj mělo pro zdravotníky a záchranáře a seniory starší 80 let. Pro další zatím vakcíny nebudou. Nemá tak podle něj smysl otevírat velká očkovací centra. Do očkování veřejnosti chce hejtman víc zapojit praktické lékaře, kteří by měli být schopni posoudit, kdo z jejich klientů vakcínu potřebuje nejvíc.

Velká očkovací centra by měla mimo Home Credit Areny být v Kulturním domě Crystal v České Lípě, v jabloneckém Eurocentru a v nemocnicích v Semilech a Jilemnici. "Jestliže ale zatím máme asi 2000 vakcín na týden, tak nemůžeme rozjet velkokapacitní místo. Zatím jsme schopni to naočkovat v nemocnicích," řekl Richter. Informace o počtu dávek, které bude mít kraj k dispozici, se podle něj stále mění, a je tak těžké cokoliv plánovat.

Zdroj: ČTK

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye125bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Na Liberecku rostou počty nakažených, ohniskem je závod Magna Exteriors - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye769bookmarkOkolí

V Libereckém kraji dál přibývá prokázaných případů onemocnění covidem-19, od nedělního rána zde evidují patnáct nových případů. Ohniskem nákazy je liberecký průmyslový závod Magna Exteriors, kde mají už dvě desítky nemocných. Společnost Magna Exteriors s 1800 ..

Liberecký Novoplast zastavil kvůli covidu-19 výrobu, u 14 zaměstnanců testy potvrdily nový koronavirus - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye888bookmarkOkolí

Liberecká plastikářská firma Novoplast musela kvůli covidu-19 zastavit výrobu. Malý podnik zaměstnává 70 lidí, u 14 z nich teď testy potvrdily nový koronavirus. Nakazilo se pět kmenových zaměstnanců a devět agenturních pracovníků, zhruba 30 dalších lidí z firmy už prošlo ..

Ve čtyřech páteřních nemocnicích v kraji je volná zhruba čtvrtina lůžek pro covidové pacienty - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye266bookmarkOkolí

V Libereckém kraji za středu přibylo 732 nových potvrzených případů onemocnění covidu-19. Více případů za jediný den bylo od začátku epidemie v kraji jen loni 23. října, kdy mělo pozitivní test na koronavirus 777 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. ..

Testy v LK odhalily v úterý 740 nových případů covidu. Je to druhý nejvyšší počet od začátku epidemie, víc jich bylo jen minulý pátek - Českolipskýweb.cz

personRedakceremove_red_eye392bookmarkOkolí

Testy v Libereckém kraji odhalily v úterý 740 nových případů covidu-19, téměř o polovinu víc než minulé úterý. Podle údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, je to v kraji druhý nejvyšší počet od začátku epidemie. Víc nakažených testy odhalily jen ..

Jednotná evropská daň - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye241languagebyznysplac.cz

Když se sejdou odboráři, tak vždy jednají o penězích těch ostatních. Určité nároky zaměstnanců jsou samozřejmě nezbytné. Proč si ale odboráři myslí, že podstatou jejich činnosti jsou daně z podnikání jejich zaměstnavatelů? A nejen myslí, ale snaží se dokonce i změny ..

Potraviny proti akné - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye536languagehotmoda.cz

Akné obtěžuje spoustu mladých dívek, ale není neobvyklé, že trápí i ženy po třicítce. Akné sice není nijak nebezpečné, ale vždy dokáže hodně zamávat s naším sebevědomím. Kromě správné péče o pleť lze tvorbě akné zabránit i vhodnou úpravou jídelníčku a ..

Tyto potraviny vám pomohou zbavit se stresu - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye755languagehotmoda.cz

Stres je součástí moderní doby. Honba za prací, penězi, rodinou, za dokonalou postavou, skvělým účesem… Stresovat nás může spousta věcí. Mnozí z nás neumí vypnout, hodit vše za hlavu a relaxovat třeba u šálku kávy nebo dobré knihy. Lidé usínají při myšlenkách na ..

Září na zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye148languagestavimbarak.cz

Trvalky jsou nejpoužívanější, velice důležitou skupinou květin. Po odkvětu, kdy skončí hlavní vegetace, následuje u většiny trvalek období částečného klidu, než se začátkem podzimu opět probudí k životu. Dělením nyní můžeme rozmnožovat kosatce, pivoňky, kamzičník, ..

Nekupujte akcie Microsoftu - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye256languagebyznysplac.cz

Pokud jste se rozhodli obdarovat pod stromeček někoho akciemi této společnosti, nemusí to být dobrý nápad. Budoucnost tohoto softwarového impéria je krajně nejistá. Operační programy pro osobní počítače se prodávají stále méně a mobilní platforma si mnoho zájemců zatím ..