Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightNová tvrdší opatření: Zákaz nočního ..

Obrázek příspěvku: Nová tvrdší opatření: Zákaz nočního vycházení, omezení cest přes den - Ceskolipskyweb.cz

Nová tvrdší opatření: Zákaz nočního vycházení, omezení cest přes den - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time26. říjen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye942 shlédnutí

Vláda se znovu rozhodla přitvrdit a přijmout opatření, která by měla pomoci zastavit masivně se šířící koronavirus. Kabinet podle informací Práva rozhodl o zákazu nočního vycházení (s výjimkou cest do zaměstnání apod.) a částečně i denního vycházení. Zákaz by měl platit od středy 28. října do půlnoci v úterý 3. listopadu.

Až na výjimky nebudou lidé moci mimo domov mezi 21. hodinou večerní a pátou hodinou ranní. Přes den budou moci lidé mimo domov jen za prací a podnikáním a cestovat jen za rodinou a osobami blízkými. Také budou moci vyrazit do obchodu při obstarávání základních životních potřeb, jako jsou potraviny, léky, hygienické prostředky nebo krmiva pro zvířata, a také kvůli zajištění potřeb pro své blízké a příbuzné.
V noci dostanou výjimku lidé pro cestu do zaměstnání, pro neodkladné cesty a pro procházky se psem do 100 metrů od domova.
Zákaz nočního vycházení platí v řadě evropských zemích, policejní hodinu zavedli např. ve Francii nebo Slovensku.

Opatření od 28. října 0:00 do 3. listopadu 23:59
Zákaz volného pohybu
výjimky během dne (od 5:00 do 20:59)
cesty do zaměstnání a zpět;
nezbytné cesty za rodinou a blízkými
nezbytný nákup potravin, léků, hygienických potřeb, krmiv pro zvířata, pohonných hmot, nezbytných finančních a poštovních služeb, odkládání odpadu pro sebe a své blízké
výjimky v noci (od 21:00 do 4:59)
cesty do zaměstnání a zpět
cesty k výkonu povolání
cesty k zajištění bezpečnosti a pořádku, ochrany zdraví, veřejné hromadné dopravy, zásobování a rozvážkové služby
neodkladné cesty z důvodu ochrany, života, zdraví či majetku
venčení psa do 100 metrů od bydliště
Vláda o opatřeních jednala pomocí videokonference od 14 hodiny. Schůzi přerušila kvůli jednání Národní ekonomické rady vlády, kdy přizvala ekonomické experty. Ti se na podpoře přísnějších opatření shodli s kabinetem.
 
Tvrdší kroky avizoval už v neděli Babiš, když vyzval lidi k dodržování všech opatření a uvedl, že pokud nepřijde zázrak, tak bude muset vláda znovu přistoupit k dalšímu zpřísnění.
Nouzový stav až do Mikuláše Do konce týdne by mělo být jasno, zda nouzový stav a tím pádem zvýšené pravomoci vlády kvůli epidemii koronaviru potrvají až do začátku prosince. Vláda by měla dnes na mimořádné schůzi zvážit, zda požádá poslance o prodloužení stavu nouze. Sněmovna bude o prodloužení hlasovat v pátek. Babiš (ANO) chtěl řešit nouzový stav až v pátek, ale vyšel vstříc Sněmovně, která by se tak musela znovu sejít příští týden. „Požádal jsem pana premiéra, aby materiál projednala vláda tak, abychom o něm mohli v pátek 30. října ve Sněmovně jednat,“ uvedl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Mimořádný stav umožňuje vládě zavádět přísnější opatření včetně plošných zásahů do základních práv, pro které nestačí rozhodnutí ministra zdravotnictví.
Letošní druhý nouzový stav platí od 5. října do 3. listopadu. Kabinet ho může prodloužit jen po předchozím souhlasu poslanců.

Zdroj: Novinky.cz

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Vláda oznamuje nová opatření. Školy dálkově i zákaz pití na veřejnosti - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye404bookmarkČeská Lípa

Vláda v pondělí večer oznámila nová opatření. Školy s výjimkou mateřských přecházejí na distanční výuku, do lavic se vrátí 2. listopadu. Shromažďování osob je omezeno na 6 osob. Je také zakázáno pít alkohol na veřejně přístupných místech. Tato nová opatření ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye470bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Dohled České národní banky - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

personRedakceremove_red_eye294bookmarkOstatní rady

O dohledu se často mluví, ale málo se o něm ví. Česká národní banka má velké pravomoci, ale její kroky nejsou příliš známé. Přitom může ČNB zasahovat na místě přímo v institucích podléhajících dohledu nebo provádět testování dálkově – k tomu používá ..

Právo na práci a důsledky takového opatření - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

personRedakceremove_red_eye265bookmarkOstatní rady

V mnohých internetových diskuzích se v souvislosti s politickou situací v zemi objevují názory, které volají po návratu minulých dob nebo po změně práv občanů. Vítězstvím komunistů v krajských volbách dochází k připomínání nekterých údajně kvalitních a dobrých ..

Zrušení a řetězení živností - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye268languagebyznysplac.cz

Z udělení živnostenského oprávnění se pomalu, ale jistě stává jakýsi státní regulační nástroj. V České republice je živnost velice komplikovaná a v podstatě zbytečná. U volných živností jde jen o ohlášení a nepožadují se žádné zvláštní podmínky. Kromě ..

Co dělat, když venku prší? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye232languagehotmoda.cz

Je tolik různých způsobů, jak trávit čas, když prší. Upršený den není dnem, kdy bychom měli sedět za oknem a stěžovat si na počasí. Je spousta činností, které se za deště dělat nedají, ale zároveň je tolik věcí, které se dělat dají! Využijte proto romantické kouzlo ..

Máte levnou nebo drahou půjčku? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye344languagebyznysplac.cz

Určitě si každý dokáže spočítat náklady úvěru. Tedy možná je ani nepočítá. Prostě si porovná úrok a zajásá nebo se zachmuří. Ale úrok není bohužel všechno, co s úvěrem souvisí. Platit se mnohdy musejí další položky, které úvěr pěkně prodraží. Poplatek za ..

Jaká barva vlasů mi bude slušet? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye909languagehotmoda.cz

Ať už pravidelně experimentujete s barvami na vlasy, nebo jste věrná už spousty let jednomu odstínu, zjistěte, jaká barva vlasů by právě vám mohla slušet. Mnoho žen se neodváží za celý život změnit jejich přirozenou barvu vlasů. Přitom ve spoustě případů platí, že kdyby ..

Majetek českých miliardářů - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye259languagebyznysplac.cz

Ve Forbesu zase figuruje jméno nejbohatšího Čecha a nezmizí, dokud bude exitovat. Otázkou je kdo? Vydrží déle časopis nebo jmění? Zda je Kellner skutečně nejbohatším, není jisté. Kellnerův majetek a celá osoba Kellnera je zakryta podivuhodnou pavučinou. Sám miliardář se ..