Zpravodajství keyboard_arrow_right Česká Lípa keyboard_arrow_rightParkování na největším sídlišti ..

Obrázek příspěvku: Parkování na největším sídlišti Špičák v České Lípě usnadní parkovací dům - Ceskolipskyweb.cz

Parkování na největším sídlišti Špičák v České Lípě usnadní parkovací dům - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time11. únor 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye563 shlédnutí

V České Lípě připravují výstavbu parkovacího domu na největším sídlišti Špičák. Vyřešit by měl nedostatek parkovacích míst kolem otočky autobusů v Dlouhé ulici. Radnice nechce parkovací plochy rozšiřovat na úkor zeleně, výstavba parkovacího domu by proto byla řešením. O jeho nejvhodnějším umístění má rozhodnout srovnávací studie, řekla dnes ČTK mluvčí českolipské radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Panelové sídliště na Špičáku začali stavět v roce 1980, pro zaměstnance v uranovém průmyslu. Dnes tam žije přes 10.000 lidí, což je téměř třetina obyvatel města. Stejně jako na jiných podobných sídlištích i tady je největším problémem parkování, v době výstavby nikdo nepočítal s tím, že každá rodina bude mít auto a mnohé i dvě. Do obnovy a úprav lokality investuje Česká Lípa už více než 15 let. Do rekonstrukcí komunikací, úprav veřejného prostoru, budov a zeleně už dala desítky milionů korun.

Oblast otočky v Dlouhé ulici je problematická hned z několika důvodů - autobusy se otáčejí v místě, kde parkuje velké množství aut a zároveň se tam pohybují po silnici i chodci, protože chybí chodník. "Přímo v místě otočky není dostatek prostoru pro vybudování parkoviště. Je tedy nutné místa vybudovat jinde," řekl místostarosta Martin Brož (ANO). Radnice podle něj vytipovala dvě místa - jedno na louce pod bývalou školou v Hradecké ulici, druhé na místě bývalé školky v Dlouhé. Tam je ale v pronájmu několik subjektů, kterým by radnice musela nabídnout jiné prostory.

"Chápeme potřebu občanů mít u domu kapacitní parkoviště, zároveň však nechceme budovat parkovací plochy na úkor zeleně, proto jdeme cestou parkovacích domů. Chceme si být jisti, že vybereme správnou lokalitu, proto necháme zpracovat studii. Ta vyhodnotí, které místo je vhodnější," řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Studie, kterou radnice zadala firmě H.A.N.S. stavby, by měla být hotova v dubnu. Měla by ukázat, jakou kapacitu bude možné v parkovacích domech nabídnout a na kolik stavba přijde.

čtk

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Amatérská tenisová sezóna 2020 je již minulostí - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye300bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence a nadšenkyně, rekreační hráče a hráčky, fanoušky a fanynky tenisových turnajů pořádaných spolkem Tenisová rodina. V sobotu 26.9.2020 jsme ukončili turnajovou sérii soutěžních turnajů pod názvem Tennis Family Tour 2020. Odehrálo se celkem 7 ..

O víkendu se v areálu v Okrouhlé u České Lípy uskutečnil další podnik Tennis Family Tour 2020 - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye472bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, rekreační hráče a hráčky. V sobotu 15.8.2020 jsme v areálu v obci Okrouhlá v libereckém kraji odehráli v pořadí 4. turnaj se soutěžní série Tennis Family Tour 2020. A povedl se nám náramně! Neskutečně hladký průběh, celkově obrovsky ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye470bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Zhodnocení sezony 2020 - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye244bookmarkTenis

Zdravím všechny rekreační tenisty a tenistky, zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky. Je za námi jarní a letní sezóna 2020. Je proto na důležité zhodnotit její průběh. Nejdříve ze všeho bych rád poděkoval všem hráčům, mužským deblovým párům, ..

Česnek, který léčí a skvěle chutná - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye292languagehotmoda.cz

Česnek, latinsky Allium sativum je asi metr vysoká rostlina, která vyrůstá z cibule, kterou tvoří ještě několik menších cibulek neboli stroužků. Česnek je po staletí hojně využívaný a také velmi oblíbený jak v léčitelství tak i v kuchyni. V tomto článku se věnujeme ..

Nekupujte akcie Microsoftu - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye293languagebyznysplac.cz

Pokud jste se rozhodli obdarovat pod stromeček někoho akciemi této společnosti, nemusí to být dobrý nápad. Budoucnost tohoto softwarového impéria je krajně nejistá. Operační programy pro osobní počítače se prodávají stále méně a mobilní platforma si mnoho zájemců zatím ..

7. díl – Úvod do SEO: optimalizace pro vyhledávače - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye420languagebyznysplac.cz

SEO je mocná zkratka, za kterou se celý „virtuálně kapitalistický“ svět honí, jako by šlo o nejdůležitější prvek v pomyslném kyberprostoru. A ono tomu tak skutečně je.Jedná se o velmi rozšířený pojem, o kterém bylo již mnoho napsáno. Na internetu se objevuje značné ..

Zrušení a řetězení živností - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye267languagebyznysplac.cz

Z udělení živnostenského oprávnění se pomalu, ale jistě stává jakýsi státní regulační nástroj. V České republice je živnost velice komplikovaná a v podstatě zbytečná. U volných živností jde jen o ohlášení a nepožadují se žádné zvláštní podmínky. Kromě ..

Majetek českých miliardářů - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye259languagebyznysplac.cz

Ve Forbesu zase figuruje jméno nejbohatšího Čecha a nezmizí, dokud bude exitovat. Otázkou je kdo? Vydrží déle časopis nebo jmění? Zda je Kellner skutečně nejbohatším, není jisté. Kellnerův majetek a celá osoba Kellnera je zakryta podivuhodnou pavučinou. Sám miliardář se ..