Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightPolicie dál vyšetřuje otravu krve ..

Obrázek příspěvku: Policie dál vyšetřuje otravu krve pacientů v nemocnici Frýdlant - Ceskolipskyweb.cz

Policie dál vyšetřuje otravu krve pacientů v nemocnici Frýdlant - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time15. listopad 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye161 shlédnutí

Policejní vyšetřování předloňského případu otravy krve devíti pacientů v nemocnici ve Frýdlantu na Liberecku ještě neskončilo. Čeká se na výsledky nových znaleckých posudků, řekl dnes ČTK mluvčí policie Vojtěch Robovský. Věc kriminalisté loni původně uzavřeli s tím, že konkrétního viníka nenašli. Proti závěru vyšetřování ale podali stížnost poškození pacienti a dozorující státní zástupkyně jim dala za pravdu. Spis vrátila vyšetřovatelům k doplnění důkazů.

Uzavřená není stále ani výše odškodnění u všech pacientů. "Podle našich informací jednání probíhají a jsou v pokročilém stádiu. A pokud víme, šest poškozených už bylo odškodněno, a u zbývajících věříme, že to pojišťovna dotáhne do zdárného konce velmi brzo," řekl dnes ČTK mluvčí Krajské nemocnice Liberec (KNL) Václav Řičář. Frýdlantská nemocnice od loňska patří pod KNL, ale případy otravy se staly za předchozího vlastníka, což byla soukromá společnost EUC. Tato společnost podle Řičáře bude případně doplácet poškozeným, pokud vyplacené odškodnění bude nad limit pojištění sjednaného u pojišťovny.

Zcela odškodněni jsou už například dva pacienti, které zastupuje společnost Vindicia. V tiskové zprávě dnes firma uvedla, že její klienti nejprve obdrželi několik desítek tisíc korun jako bolestné. "Následně jsme znalce nechali podle aktuální metodiky posoudit dlouhodobé dopady na zdraví pacientů. Zaměřili jsme se na ztížení společenského uplatnění fyzického i psychického rázu a celkové dopady na životy poškozených i do budoucna," uvedl Tomáš Beck, expert na odškodnění společnosti Vindicia. Podle něj byl jejich požadavek uznán. "Každému z klientů už dorazila na účet částka ve výši několika set tisíc. Tím se pro ně kauza definitivně uzavřela," dodal Beck. Jedním z postižených byl Karel Šípek. "Před dvěma roky jsem byl v nemocnici kvůli v podstatě banálnímu zákroku, otrava mi způsobila velké potíže. S výší vymoženého odškodnění jsem spokojený," uvedl Šípek.

Otravou krve onemocnělo devět z 24 pacientů operovaných v nemocnici ve Frýdlantu od 26. do 28. listopadu 2018. Šlo o různé operace - kolene, žlučníku či gynekologické zákroky. Pacienty operovaly různé týmy chirurgického a gynekologického oddělení, na zákrocích se podíleli různí anesteziologové i různé sestry. Pacienti s otravou museli být převezeni do nemocnic v Liberci a Jablonci, protože potřebovali intenzivní péči. Nikdo nezemřel, poslední pacientku propustila liberecká nemocnice loni v lednu.

čtk

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye342bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye293bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

Právo na práci a důsledky takového opatření - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

personRedakceremove_red_eye202bookmarkOstatní rady

V mnohých internetových diskuzích se v souvislosti s politickou situací v zemi objevují názory, které volají po návratu minulých dob nebo po změně práv občanů. Vítězstvím komunistů v krajských volbách dochází k připomínání nekterých údajně kvalitních a dobrých ..

O víkendu se ve Cvikově uskutečnil další podnik Tennis Family Tour 2020 - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye492bookmarkTenis

V sobotu 27.6.2020 od 9:00 hodin se v areálu ve Cvikově odehrál 1. turnaj ze soutěžní série Tennis Family Tour 2020, konkrétně ve čtyřhře mužů. Turnaj se vydařil, i když jeho konec nám zkazila bouřka a déšť. Díky tomu zůstaly nedohrány 2 finálové zápasy o vítěze ..

Zemřel Sean Connery - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye110bookmarkKulturní zařízení

Ve věku 90 let zemřel skotský herec Sir Sean Connery. Nadšený propagátor samostatnosti Skotska, nejslavnější a pro mnohé nepřekonatelný představitel filmového agenta 007 Jamese Bonda, byl rovněž vášnivým golfistou. Zprávu o jeho úmrtí přinesla stanice BBC, s odkazem na ..

Internet v Rusku – nenechává vládnoucí elitu chladným - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye199languagebyznysplac.cz

Rusko se netají svým tvrdým přístupem k internetu. Příliš svobody vadí politikům, kteří zjistili, že se o nich může šířit pravda. Rusko je stále tuhý byrokratický stát s velkou mocí činovníků. Proto již několik měsíců funguje Cenzurní komise, která vypíná webové ..

Příznivé účinky salátové okurky - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye159languagehotmoda.cz

Taková nenápadná, na pohled obyčejná, salátová okurka. A jaký se v ní skrývá zázrak. Tato zelenina pochází z Číny a Indie, je bohatá na vitamín C, draslík a obsahuje hodně vody, tudíž přirozeně odvodňuje náš organismus. Pro svou nízkou kalorickou hodnotu je ideálním ..

Česnek, který léčí a skvěle chutná - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye215languagehotmoda.cz

Česnek, latinsky Allium sativum je asi metr vysoká rostlina, která vyrůstá z cibule, kterou tvoří ještě několik menších cibulek neboli stroužků. Česnek je po staletí hojně využívaný a také velmi oblíbený jak v léčitelství tak i v kuchyni. V tomto článku se věnujeme ..

Jak se stát pařížankou, ať žijete kdekoli - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye185languagehotmoda.cz

V dnešní době se moc nečte. Není to trendy? Kdo ví. Já patřím do kategorie, která ráda investuje do nové literatury. Ta vůně nových knížek je pro mě omamná jako pro někoho Chanel č. 5. Stejně tak nefňukám, když si mám každoročně zaplatit příspěvek do městské ..