Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightTesty v LK odhalily v úterý 740 nových ..

Obrázek příspěvku: Testy v LK odhalily v úterý 740 nových případů covidu. Je to druhý nejvyšší počet od začátku epidemie, víc jich bylo jen minulý pátek - Českolipskýweb.cz

Testy v LK odhalily v úterý 740 nových případů covidu. Je to druhý nejvyšší počet od začátku epidemie, víc jich bylo jen minulý pátek - Českolipskýweb.cz

personaccess_time28. říjen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye324 shlédnutí

Testy v Libereckém kraji odhalily v úterý 740 nových případů covidu-19, téměř o polovinu víc než minulé úterý. Podle údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, je to v kraji druhý nejvyšší počet od začátku epidemie. Víc nakažených testy odhalily jen minulý pátek, kdy jich bylo 799.

Komplikacím spojeným s koronavirem v kraji podlehlo 58 lidí, z toho 23 za poslední týden. Aktuálně je v Libereckém kraji 7038 aktivních případů, což jsou nejen nemocní, ale také pozitivně testovaní bez příznaků onemocnění. Za posledních sedm dní testy denně v Libereckém kraji odhalily v průměru 559 nových případů nákazy. Přibývá nakažených seniorů, kteří tvoří zhruba 15 procent odhalených případů. S tím rostou i nároky na nemocnice, které zvyšují lůžkovou kapacitu pro tyto případy. Podle odhadů jich bude kraj potřebovat až 660.

První případ nákazy odhalily testy v Libereckém kraji 10. března. Od té doby koronavirus prokázaly u 11.585 lidí, 4489 se jich z nemoci vyléčilo. Nejhorší je v kraji situace na Semilsku, kde za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel připadá bezmála 983 nakažených, naopak nejlépe je na tom Českolipsko s téměř 640 pozitivními testy na 100.000 obyvatel.

Zdroj: čtk

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Liberecký Novoplast zastavil kvůli covidu-19 výrobu, u 14 zaměstnanců testy potvrdily nový koronavirus - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye814bookmarkOkolí

Liberecká plastikářská firma Novoplast musela kvůli covidu-19 zastavit výrobu. Malý podnik zaměstnává 70 lidí, u 14 z nich teď testy potvrdily nový koronavirus. Nakazilo se pět kmenových zaměstnanců a devět agenturních pracovníků, zhruba 30 dalších lidí z firmy už prošlo ..

V pátek přibylo 677 nových případů koronaviru, na jednotkách intenzivní péče a ARO leží ve vážném stavu 50 pacientů - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkČeská Lípa

V Libereckém kraji vzrostl v pátek počet pozitivně testovaných osob na nový typ koronaviru o 677. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Nejvíce odhalených případů je z minulého pátku, kdy přibylo 798 nemocných. Podle informací z Libereckého kraje bylo v pátek ráno ve ..

V Libereckém kraji bylo v pátek 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to nejméně za 4 dny - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye327bookmarkČeská Lípa

V Libereckém kraji za pátek přibylo 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to o 57 méně než před týdnem. Počet úmrtí v souvislosti s koronavirem stoupl o čtyři na 133, vyplývá z dat na webu ministerstva zdravotnictví (MZ). Zjištěných případů za pátek je v kraji ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye342bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Do kraje se kvůli covidu od pátku vrátí roušky - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye520bookmarkOkolí

V Libereckém kraji se kvůli zvýšenému počtu nově prokázaných případů covidu-19 vrátí roušky. Od pátku 24. července je budou muset nosit lidé při návštěvě ve šech zdravotnických zařízeních, při nákupu v lékárně, ve vybraných zařízeních sociálních služeb a ..

Nekupujte akcie Microsoftu - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye188languagebyznysplac.cz

Pokud jste se rozhodli obdarovat pod stromeček někoho akciemi této společnosti, nemusí to být dobrý nápad. Budoucnost tohoto softwarového impéria je krajně nejistá. Operační programy pro osobní počítače se prodávají stále méně a mobilní platforma si mnoho zájemců zatím ..

7. díl – Úvod do SEO: optimalizace pro vyhledávače - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye270languagebyznysplac.cz

SEO je mocná zkratka, za kterou se celý „virtuálně kapitalistický“ svět honí, jako by šlo o nejdůležitější prvek v pomyslném kyberprostoru. A ono tomu tak skutečně je.Jedná se o velmi rozšířený pojem, o kterém bylo již mnoho napsáno. Na internetu se objevuje značné ..

Koupit fanoušky na Facebooku – ano či ne? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye223languagebyznysplac.cz

Snad žádná firma, která chce být vidět na internetu, se už neobejde bez vlastních internetových stránek. S tím souvisí i snaha firem být vidět na sociálních sítích, které dnes využívá většina národa. Firmy si šmahem založily své především Facebookové stránky, na ..

Bezpečnostní dveře - součást zabezpečení vašeho bytu - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye148languagestavimbarak.cz

Bezpečnostní dveře jsou ochranný prvek, který chrání váš obytný prostor proti nedovolenému vniknutí cizích osob. Ochraňují váš majetek a vaše soukromí. Svojí konstrukcí musí odolávat různým způsobům vniknutí. Při pořízení bezpečnostních dveří, si můžete zakoupit ..

Kožené a koženkové bundy, bombry a křiváky - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye1310languagehotmoda.cz

Kožené a koženkové bundičky, bombry a křiváky v různých barvách i stylech jsou must-have již několik posledních sezón a ještě dlouho budou v kurzu. Jejich výhodou je, že se snadno kombinují, snesou elegantní i sportovní doplňky a zahřejí. Podívejte se na různé typy ..