Zpravodajství keyboard_arrow_right Česká Lípa keyboard_arrow_rightV České Lípě začínají práce na jedné ..

Obrázek příspěvku: V České Lípě začínají práce na jedné z příjezdových komunikací do průmyslové zóny Dubice - Českolipskyweb.cz

V České Lípě začínají práce na jedné z příjezdových komunikací do průmyslové zóny Dubice - Českolipskyweb.cz

personaccess_time28. říjen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye413 shlédnutí

AKTUALIZOVÁNO: V České Lípě začínají práce na jedné z příjezdových komunikací do průmyslové zóny Dubice. Kvůli rekonstrukci mostu bude silnice třetí třídy směrem na Kozly od středy do poloviny prosince pro dopravu uzavřena. Objízdná trasa do Kozlů a Kvítkova povede přes Sosnovou, Zahrádky a Stvolínky. Rekonstrukce silnice bude pokračovat i příští rok, vyjde na téměř 70 milionů korun. Liberecký kraj získal na projekt dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, řekl dnes ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.

Krajská silnice je jednou z důležitých příjezdových komunikací do průmyslové zóny Dubice, léta je ale ve velmi špatném stavu a lidé si na její stav často stěžovali. "Připomínala spíš tankodrom, jsme rádi, že se podařilo zajistit peníze na její rekonstrukci, i když to zkomplikuje dopravu," řekla na dotaz ČTK mluvčí českolipské radnice Kristýna Kňákal Brožová. Uzavřena podle ní bude celá silnice od křižovatky směrem na Bořetín až po křižovatku s hlavní silnicí I/15.

Rekonstruován bude podle Čápa zhruba sedmikilometrový úsek silnice. Obnoven bude její povrch i podloží, které je v nevyhovujícím stavu. Současně budou opraveny propustky, přeloženy inženýrské sítě a doplněna svodidla. Silnice dostane i nové odvodnění. "V letošním roce se bude rekonstruovat jediný most na trase, včetně navazujících úseků komunikace s tím, že zbylé úseky - stěžejní část silnice, se bude dělat až v příštím roce," řekl Čáp.

Úplná uzavírka by podle vedoucího odboru dopravy měla skončit v prosinci. Pokud to ale podmínky dovolí, budou práce pokračovat. "Na zimu stavbaři práce přeruší a silnice by měla být průjezdná," řekl Čáp. Další omezení začnou jaře, jakmile to klimatické podmínky dovolí, budou práce pokračovat. Kompletně by mělo stavbu dokončit sdružení firem Silnice Žáček a SaM silnice a mosty příští podzim.

čtk

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Amatérská tenisová sezóna 2020 je již minulostí - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye300bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence a nadšenkyně, rekreační hráče a hráčky, fanoušky a fanynky tenisových turnajů pořádaných spolkem Tenisová rodina. V sobotu 26.9.2020 jsme ukončili turnajovou sérii soutěžních turnajů pod názvem Tennis Family Tour 2020. Odehrálo se celkem 7 ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye470bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Zhodnocení sezony 2020 - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye244bookmarkTenis

Zdravím všechny rekreační tenisty a tenistky, zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky. Je za námi jarní a letní sezóna 2020. Je proto na důležité zhodnotit její průběh. Nejdříve ze všeho bych rád poděkoval všem hráčům, mužským deblovým párům, ..

Českolipské muzeum láká své návštěvníky kvůli koronaviru k virtuálním prohlídkám - Českolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye55bookmarkMuzea a Galerie

Celosvětová pandemie koronaviru zasáhla kromě jiného také oblast kultury. Koncerty a divadelní představení se odehrávají online, na internet se přesunuly také výstavy. K virtuálním prohlídkám láká i Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. „Naše muzea se snaží být ..

Práce doma bez podvodu? – 2. část - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye391languagebyznysplac.cz

V první části našeho dvoudílného seriálu o práci doma jsme se zaměřili na nejčastější podvody v této oblasti. Dnes si představíme několik možností, které nás přesvědčí o tom, že práce doma skutečně existuje. Vyžaduje ale píli, úsilí a snahu si peníze vydělat. Bez ..

7. díl – Úvod do SEO: optimalizace pro vyhledávače - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye420languagebyznysplac.cz

SEO je mocná zkratka, za kterou se celý „virtuálně kapitalistický“ svět honí, jako by šlo o nejdůležitější prvek v pomyslném kyberprostoru. A ono tomu tak skutečně je.Jedná se o velmi rozšířený pojem, o kterém bylo již mnoho napsáno. Na internetu se objevuje značné ..

Zrušení a řetězení živností - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye267languagebyznysplac.cz

Z udělení živnostenského oprávnění se pomalu, ale jistě stává jakýsi státní regulační nástroj. V České republice je živnost velice komplikovaná a v podstatě zbytečná. U volných živností jde jen o ohlášení a nepožadují se žádné zvláštní podmínky. Kromě ..

Červenec v zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye325languagestavimbarak.cz

Mnoho víceletých bylin jako například šalvěj, rozmarýn, tymián, oregano nebo levanduli můžeme v tomto teplém období velmi jednoduše rozmnožit pomocí odstřihnutých výhonků. Množení se provádí nejlépe v době, kdy byliny ještě nekvetou. V opačném případě musíme květy a ..

Máte levnou nebo drahou půjčku? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye343languagebyznysplac.cz

Určitě si každý dokáže spočítat náklady úvěru. Tedy možná je ani nepočítá. Prostě si porovná úrok a zajásá nebo se zachmuří. Ale úrok není bohužel všechno, co s úvěrem souvisí. Platit se mnohdy musejí další položky, které úvěr pěkně prodraží. Poplatek za ..