Zpravodajství keyboard_arrow_right Česká Lípa keyboard_arrow_rightV Libereckém kraji bylo v pátek 622 ..

Obrázek příspěvku: V Libereckém kraji bylo v pátek 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to nejméně za 4 dny - Ceskolipskyweb.cz

V Libereckém kraji bylo v pátek 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to nejméně za 4 dny - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time07. listopad 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye327 shlédnutí

V Libereckém kraji za pátek přibylo 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to o 57 méně než před týdnem. Počet úmrtí v souvislosti s koronavirem stoupl o čtyři na 133, vyplývá z dat na webu ministerstva zdravotnictví (MZ). Zjištěných případů za pátek je v kraji nejméně za poslední čtyři dny, rozdíly mezi jednotlivými dny ale nejsou velké. Maximem v tomto týdnu je 675 případů ze středy.

Od prvního zjištěného případu z března testy potvrdily nákazu v kraji u 17.077 lidí, minimálně 9600 se jich z nemoci vyléčilo. Podle webu MZ je v Libereckém kraji 7344 aktivních případů, což jsou nejen nemocní, ale také pozitivně testovaní bez příznaků onemocnění. Z okresů je na tom stále nejlépe Českolipsko s 589 případy na 100.000 obyvatel a nejhůř Semilsko s 948 pozitivně testovanými na 100.000 lidí.

Mezi ohniska šíření v kraji patří sociální zařízení pro seniory. V kraji jsou zhruba čtyři desítky domovů seniorů a domovů se zvláštním režimem, v nichž žije přes 2100 klientů a zaměstnávají více než 3000 lidí. V pátek bylo v krajských zařízeních 97 klientů covid pozitivních, z toho sedm bylo v nemocnici. Nakažených bylo také 114 zaměstnanců. S péčí pomáhají dobrovolníci, studenti a vojáci.

Kapacity lůžek pro covidové pacienty nemocnice v kraji se průběžně navyšují s ohledem na prognózy. Očekává se, že počty hospitalizovaných porostou, zejména v druhé polovině listopadu. Pro covidové pacienty je k dispozici 534 lůžek, volných je zhruba čtvrtina.

čtk

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Testy v LK odhalily v úterý 740 nových případů covidu. Je to druhý nejvyšší počet od začátku epidemie, víc jich bylo jen minulý pátek - Českolipskýweb.cz

personRedakceremove_red_eye327bookmarkOkolí

Testy v Libereckém kraji odhalily v úterý 740 nových případů covidu-19, téměř o polovinu víc než minulé úterý. Podle údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, je to v kraji druhý nejvyšší počet od začátku epidemie. Víc nakažených testy odhalily jen ..

Liberecký Novoplast zastavil kvůli covidu-19 výrobu, u 14 zaměstnanců testy potvrdily nový koronavirus - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye814bookmarkOkolí

Liberecká plastikářská firma Novoplast musela kvůli covidu-19 zastavit výrobu. Malý podnik zaměstnává 70 lidí, u 14 z nich teď testy potvrdily nový koronavirus. Nakazilo se pět kmenových zaměstnanců a devět agenturních pracovníků, zhruba 30 dalších lidí z firmy už prošlo ..

Na Liberecku rostou počty nakažených, ohniskem je závod Magna Exteriors - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye725bookmarkOkolí

V Libereckém kraji dál přibývá prokázaných případů onemocnění covidem-19, od nedělního rána zde evidují patnáct nových případů. Ohniskem nákazy je liberecký průmyslový závod Magna Exteriors, kde mají už dvě desítky nemocných. Společnost Magna Exteriors s 1800 ..

V pátek přibylo 677 nových případů koronaviru, na jednotkách intenzivní péče a ARO leží ve vážném stavu 50 pacientů - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye199bookmarkČeská Lípa

V Libereckém kraji vzrostl v pátek počet pozitivně testovaných osob na nový typ koronaviru o 677. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Nejvíce odhalených případů je z minulého pátku, kdy přibylo 798 nemocných. Podle informací z Libereckého kraje bylo v pátek ráno ve ..

Vláda oznamuje nová opatření. Školy dálkově i zákaz pití na veřejnosti - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye318bookmarkČeská Lípa

Vláda v pondělí večer oznámila nová opatření. Školy s výjimkou mateřských přecházejí na distanční výuku, do lavic se vrátí 2. listopadu. Shromažďování osob je omezeno na 6 osob. Je také zakázáno pít alkohol na veřejně přístupných místech. Tato nová opatření ..

Kožené a koženkové bundy, bombry a křiváky - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye1312languagehotmoda.cz

Kožené a koženkové bundičky, bombry a křiváky v různých barvách i stylech jsou must-have již několik posledních sezón a ještě dlouho budou v kurzu. Jejich výhodou je, že se snadno kombinují, snesou elegantní i sportovní doplňky a zahřejí. Podívejte se na různé typy ..

Jaká barva vlasů mi bude slušet? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye779languagehotmoda.cz

Ať už pravidelně experimentujete s barvami na vlasy, nebo jste věrná už spousty let jednomu odstínu, zjistěte, jaká barva vlasů by právě vám mohla slušet. Mnoho žen se neodváží za celý život změnit jejich přirozenou barvu vlasů. Přitom ve spoustě případů platí, že kdyby ..

Co dělat, když venku prší? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye168languagehotmoda.cz

Je tolik různých způsobů, jak trávit čas, když prší. Upršený den není dnem, kdy bychom měli sedět za oknem a stěžovat si na počasí. Je spousta činností, které se za deště dělat nedají, ale zároveň je tolik věcí, které se dělat dají! Využijte proto romantické kouzlo ..

Bezpečnostní dveře - součást zabezpečení vašeho bytu - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye150languagestavimbarak.cz

Bezpečnostní dveře jsou ochranný prvek, který chrání váš obytný prostor proti nedovolenému vniknutí cizích osob. Ochraňují váš majetek a vaše soukromí. Svojí konstrukcí musí odolávat různým způsobům vniknutí. Při pořízení bezpečnostních dveří, si můžete zakoupit ..

Září na zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye93languagestavimbarak.cz

Trvalky jsou nejpoužívanější, velice důležitou skupinou květin. Po odkvětu, kdy skončí hlavní vegetace, následuje u většiny trvalek období částečného klidu, než se začátkem podzimu opět probudí k životu. Dělením nyní můžeme rozmnožovat kosatce, pivoňky, kamzičník, ..