Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightVe čtyřech páteřních nemocnicích v ..

Obrázek příspěvku: Ve čtyřech páteřních nemocnicích v kraji je volná zhruba čtvrtina lůžek pro covidové pacienty - Ceskolipskyweb.cz

Ve čtyřech páteřních nemocnicích v kraji je volná zhruba čtvrtina lůžek pro covidové pacienty - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time07. leden 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye266 shlédnutí

V Libereckém kraji za středu přibylo 732 nových potvrzených případů onemocnění covidu-19. Více případů za jediný den bylo od začátku epidemie v kraji jen loni 23. října, kdy mělo pozitivní test na koronavirus 777 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Podle přepočtu počtu případů na 100.000 obyvatel za uplynulých sedm dnů je na tom v kraji nejlépe Českolipsko se 485 nakaženými a nejhůř Liberecko s 779 případy. Aktuálně je podle údajů ministerstva v kraji 5680 aktivních případů, což jsou nejen nemocní, ale i pozitivně testovaní bez příznaků.

Přibývá hospitalizovaných, jen v liberecké nemocnici jejich počet od středy stoupl o devět na dnešních 142. "Z toho 21 jich je na intenzivní péči," dodal mluvčí nemocnice Václav Řičář. Podle údajů na webu ministerstva je ve čtyřech páteřních nemocnicích v kraji volná zhruba čtvrtina lůžek pro covidové pacienty.

Od pondělí se začalo v kraji s očkováním zdravotníků z páteřních nemocnic, kteří se starají o covidové pacienty. "Zatím se dostalo do Libereckého kraje zhruba 3000 až 3500 dávek vakcíny," uvedl mluvčí kraje Filip Trdla. Tři sedminy z toho dostala liberecká nemocnice a po jedné sedmině nemocnice v Jablonci, České Lípě a Jilemnici a zdravotnická záchranná služba. Jako další na řadu by měli přijít pracovníci a klienti sociálních ústavů. "Ke středě zájem o očkování projevilo 929 zaměstnanců a 1372 klientů. Procentuálně je to u zaměstnanců asi dvoutřetinový zájem a u klientů 75procentní s tím, že pokud bychom počítali i ty, kteří již onemocnění prodělali, dostali bychom se u nich až na 85 procent," dodal Trdla.

V Libereckém kraji odhalily testy prvního nakaženého koronavirem loni 11. března. Od té doby potvrdily nákazu u 35.450 lidí, to je asi osm procent obyvatel kraje. Bezmála 83 procent nakažených se vyléčilo, zhruba 29.300 lidí. Komplikacím spojeným s covidem-19 v kraji od loňského začátku epidemie podlehlo 487 lidí, z nich 41 zemřelo od začátku letošního roku.

V zemi od 27. prosince platí opatření v nejpřísnějším stupni PES. Rizikové skóre za celou republiku je nadále v pátém stupni, i když dnes kleslo na 84 ze středečních 86 bodů.

čtk

Zdroj. Genus.cz

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

V Libereckém kraji bylo v pátek 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to nejméně za 4 dny - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye390bookmarkČeská Lípa

V Libereckém kraji za pátek přibylo 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to o 57 méně než před týdnem. Počet úmrtí v souvislosti s koronavirem stoupl o čtyři na 133, vyplývá z dat na webu ministerstva zdravotnictví (MZ). Zjištěných případů za pátek je v kraji ..

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye125bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Největší očkovací centrum v kraji vyroste v multifunkční Home Credit Areně v Liberci s kapacitou 1200 očkovaných denně - Českolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye240bookmarkOkolí

Největší očkovací centrum v Libereckém kraji vyroste v multifunkční Home Credit Areně v Liberci. Denně tam budou schopni očkovat až 1200 lidí. Otevřít by se mělo už v únoru, pokud ale nebude k dispozici dostatek vakcín, nemá to smysl, řekl po dnešním jednání Krizového ..

V pátek přibylo 677 nových případů koronaviru, na jednotkách intenzivní péče a ARO leží ve vážném stavu 50 pacientů - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye345bookmarkČeská Lípa

V Libereckém kraji vzrostl v pátek počet pozitivně testovaných osob na nový typ koronaviru o 677. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Nejvíce odhalených případů je z minulého pátku, kdy přibylo 798 nemocných. Podle informací z Libereckého kraje bylo v pátek ráno ve ..

Testy v LK odhalily v úterý 740 nových případů covidu. Je to druhý nejvyšší počet od začátku epidemie, víc jich bylo jen minulý pátek - Českolipskýweb.cz

personRedakceremove_red_eye392bookmarkOkolí

Testy v Libereckém kraji odhalily v úterý 740 nových případů covidu-19, téměř o polovinu víc než minulé úterý. Podle údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, je to v kraji druhý nejvyšší počet od začátku epidemie. Víc nakažených testy odhalily jen ..

Červenec v zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye298languagestavimbarak.cz

Mnoho víceletých bylin jako například šalvěj, rozmarýn, tymián, oregano nebo levanduli můžeme v tomto teplém období velmi jednoduše rozmnožit pomocí odstřihnutých výhonků. Množení se provádí nejlépe v době, kdy byliny ještě nekvetou. V opačném případě musíme květy a ..

Zrušení a řetězení živností - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye232languagebyznysplac.cz

Z udělení živnostenského oprávnění se pomalu, ale jistě stává jakýsi státní regulační nástroj. V České republice je živnost velice komplikovaná a v podstatě zbytečná. U volných živností jde jen o ohlášení a nepožadují se žádné zvláštní podmínky. Kromě ..

Bohaté Kluby ve Football Manageru 2021, aneb Sugar Daddy kluby, kde můžete utrácet - F12021.CZ

personMarian Krouželremove_red_eye784languagefm2021.cz

Pojďme se dnes podívat na to, které tři typy majitelů klubů tzv Sugar Daddy klubů. Pojďme se blíže podívat na 3 základní druhy majitelů zmiňovaných Sugar Daddy klubů. 1). Majitel "bude v popředí" Majitel v popředí bude bez obav investovat peníze ať už do hráčů, či do ..

Probuďte se každé ráno krásnější - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye190languagehotmoda.cz

Spíte ráda? A víte, že během spánku můžete zkrásnět? I když to zní zpočátku divně a možná i nepravděpodobně, během spánku na sobě můžeme pracovat, resp.pracovat na tom, abychom byly krásné. V noci lze především pečovat o pokožku celého těla i obličeje, o vlasy i o ..

Září na zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye148languagestavimbarak.cz

Trvalky jsou nejpoužívanější, velice důležitou skupinou květin. Po odkvětu, kdy skončí hlavní vegetace, následuje u většiny trvalek období částečného klidu, než se začátkem podzimu opět probudí k životu. Dělením nyní můžeme rozmnožovat kosatce, pivoňky, kamzičník, ..