Zpravodajství keyboard_arrow_right Česká Lípa keyboard_arrow_rightVláda oznamuje nová opatření. Školy ..

Obrázek příspěvku: Vláda oznamuje nová opatření. Školy dálkově i zákaz pití na veřejnosti - Ceskolipskyweb.cz

Vláda oznamuje nová opatření. Školy dálkově i zákaz pití na veřejnosti - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time12. říjen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye365 shlédnutí

Vláda v pondělí večer oznámila nová opatření. Školy s výjimkou mateřských přecházejí na distanční výuku, do lavic se vrátí 2. listopadu. Shromažďování osob je omezeno na 6 osob. Je také zakázáno pít alkohol na veřejně přístupných místech. Tato nová opatření začínají platit o půlnoci na středu 14. října.

- Ministr zdravotnictví Roman Prymula měl v 19:54 v televizi promluvit k národu o aktuálním vývoji situace v souvislosti se šířením onemocnění covid-19. Projev byl na poslední chvíli zrušen.

- V neděli přibylo v Česku 3104 potvrzených případů nemoci covid-19, aktuálně je nemocných 61 522. Na nemoc už zemřelo 1045 osob.

Vláda omezí shromaždování. Na veřejnosti zakáže pít alkoholOd středy se omezí shromažďování na 6 osob. Vláda schválila i zákaz konzumace alkoholu na veřejných místech, oznámil na twitteru ministr zdravotnictvá Roman Prymula.

Roušky venku běžné povinné nebudou. Výjimkou jsou zastávky MHD

Od středy bude v Česku povinné nosit roušky na zastávkách veřejné dopravy, tedy na jejich nástupištích, v přístřešcích a čekárnách. Po dnešním mimořádném zasedání vlády o tom na svém twitterovém účtu informoval ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Opatření proti šíření nemoci covid-19 platí zatím do 3. listopadu, kdy má skončit nouzový stav.

V celé republice platí platí povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov od 10. září. Chránit si ústa a nos je nutné při cestách hromadnou dopravou nebo návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení.

Do práce, na nákup a domů, doporučuje Hamáček

„Kdybychom neudělali nic, hrozí nám nekontrolované šíření viru. To si nemůžeme dovolit,“ řekl po pondělním jednání vlády vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, který předsedá Ústřednímu krizovému štábu. Podle něj bude dodržování nových opatření kontrolovat policie. Ta ale podle něj nemohou být založena na represi.

Nejlepší by bylo podle Hamáčka respektovat podobné nastavení jako na jaře: „Jít do práce, pokud je to třeba. Jít si nakoupit, jinak zůstat doma,“ dodal Hamáček.

Vláda omezí shromažďování. Na veřejnosti zakáže pít alkohol

Od středy se omezí shromažďování na 6 osob. Vláda schválila i zákaz konzumace alkoholu na veřejných místech, oznámil na Twitteru ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Školy přejdou na distanční výuku

Školy s výjimkou mateřských škol přejdou na distanční výuku, oznámil na Twitteru ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle premiéra by se měly školy opět otevřít 2. listopadu. Ošetřovné by mělo zůstat na 60 % a mělo by činit nejméně 400 korun denně.

aa

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye125bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Nová tvrdší opatření: Zákaz nočního vycházení, omezení cest přes den - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye904bookmarkOkolí

Vláda se znovu rozhodla přitvrdit a přijmout opatření, která by měla pomoci zastavit masivně se šířící koronavirus. Kabinet podle informací Práva rozhodl o zákazu nočního vycházení (s výjimkou cest do zaměstnání apod.) a částečně i denního vycházení. Zákaz by měl ..

Dohled České národní banky - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

personRedakceremove_red_eye259bookmarkOstatní rady

O dohledu se často mluví, ale málo se o něm ví. Česká národní banka má velké pravomoci, ale její kroky nejsou příliš známé. Přitom může ČNB zasahovat na místě přímo v institucích podléhajících dohledu nebo provádět testování dálkově – k tomu používá ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye424bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

O víkendu se ve Cvikově uskutečnil další podnik Tennis Family Tour 2020 - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye565bookmarkTenis

V sobotu 27.6.2020 od 9:00 hodin se v areálu ve Cvikově odehrál 1. turnaj ze soutěžní série Tennis Family Tour 2020, konkrétně ve čtyřhře mužů. Turnaj se vydařil, i když jeho konec nám zkazila bouřka a déšť. Díky tomu zůstaly nedohrány 2 finálové zápasy o vítěze ..

Zrušení a řetězení živností - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye232languagebyznysplac.cz

Z udělení živnostenského oprávnění se pomalu, ale jistě stává jakýsi státní regulační nástroj. V České republice je živnost velice komplikovaná a v podstatě zbytečná. U volných živností jde jen o ohlášení a nepožadují se žádné zvláštní podmínky. Kromě ..

Máte levnou nebo drahou půjčku? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye311languagebyznysplac.cz

Určitě si každý dokáže spočítat náklady úvěru. Tedy možná je ani nepočítá. Prostě si porovná úrok a zajásá nebo se zachmuří. Ale úrok není bohužel všechno, co s úvěrem souvisí. Platit se mnohdy musejí další položky, které úvěr pěkně prodraží. Poplatek za ..

Jaká barva vlasů mi bude slušet? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye858languagehotmoda.cz

Ať už pravidelně experimentujete s barvami na vlasy, nebo jste věrná už spousty let jednomu odstínu, zjistěte, jaká barva vlasů by právě vám mohla slušet. Mnoho žen se neodváží za celý život změnit jejich přirozenou barvu vlasů. Přitom ve spoustě případů platí, že kdyby ..