Právo a finance keyboard_arrow_right Ostatní rady keyboard_arrow_rightVydání čínské kryptoměny e-Yuan ..

Obrázek příspěvku: Vydání čínské kryptoměny e-Yuan vzbudilo v investorech velký zájem - Ceskolipskyweb.cz

Vydání čínské kryptoměny e-Yuan vzbudilo v investorech velký zájem - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time01. listopad 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye470 shlédnutí

LONDÝN, VB / 21. října 2020 - Zhruba 70 % států světa zvažuje svou vlastní digitální verzi peněz a Čína je zatím tím největším státem, který se na touto cestou skutečně vydal. Oficiální čínská zpravodajská agentura Xinhua citovala prezidenta Si Ťin-pchinga, který uvedl, že blockchain bude hrát „důležitou roli v dalším kole technologických inovací a proměny průmyslu.“

Vydání e-Yuanu přilákalo pozornost investorů z celého světa, ti doufají, že se kryptoměna dostane na podobné hodnoty jako Bitcoin. Není však dosud jasné, do jaké míry bude Čína kryptoměnu používat ve svém finančním systému. Skeptici tvrdí, že tato měna nikdy nebude plně decentralizovaná.

E-Yuan může přinést řešení dlouhotrvajícímu čínskému problému se špatným zadlužením. Země má aktuálně 2,4 biliony juanů (7,8 bilionu korun) v oficiálně uznaných „špatných“ dluzích, ke kterým došlo z důvodu nelegální, ale i přesto populární metody získávání několika půjček se stejnou zárukou.

„Použitím chytrých kontraktů („smartcontracts“) nabídne měna e-Yuan čínské vládě možnost sledovat aktiva a záruky. Díky tomu nebude pro lidi možné vzít si více úvěrů se stejnou zárukou“, říká odborník na blockchain J. Rothers.

Oběh měny bude kontrolován státem a na začátku budou moci kryptoměnu prodávat pouze pověření makléři a banky.

Ještě stále není jisté, jestli za měnou budou stát nějaká fyzická aktiva. O Číně se ví, že nedávno koupila velké množství zlata, které by mělo krýt jejich klasickou měnu juan. Je pravděpodobné, že v případě poklesu hodnoty e-Yuanu by vláda zakročila a poskytla fyzická aktiva k pokrytí a stabilizaci cen, což by hrálo do karet investorům.

Po oznámení e-Yuanu se čínské technologické akcie dostávají na nové rekordy. Růst je podpořen také zahraničními investory, kteří do technologických akcií vedených na šenčenské burze investovali 26,99 miliard dolarů. To vše přináší velké zisky pro e-Yuan i čínské investory, kteří obchodují technologické akcie.

Mnoho investorů hledalo po pádu souvisejícím s pandemií akcie s vysokým potenciálním růstem a tohle by pro mnohé mohla být ta největší příležitost jejich života. E-Yuan nemusí ale vyřešit jen dlouhotrvající čínské problémy, může střední třídě umožnit posunutí se na finančním žebříčku výše právě díky bezpečné investiční strategii. Cena Bitcoinu se z 0,003 $ v roce 2010 dostala skoro na 10 000 $ v březnu 2020. Bude e-Yuan tuto cestu následovat?

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye470bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye371bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

O víkendu se ve Cvikově uskutečnil další podnik Tennis Family Tour 2020 - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye620bookmarkTenis

V sobotu 27.6.2020 od 9:00 hodin se v areálu ve Cvikově odehrál 1. turnaj ze soutěžní série Tennis Family Tour 2020, konkrétně ve čtyřhře mužů. Turnaj se vydařil, i když jeho konec nám zkazila bouřka a déšť. Díky tomu zůstaly nedohrány 2 finálové zápasy o vítěze ..

Dakar 2021: Sníte o Dakaru? Podívejte se, jestli máte dost našetřeno - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye94bookmarkOstatní sporty

Martin Prokop je jeden z těch, který vám řekne, že Dakar není o ceně jen za těch tvrdých 14 dní, ale že je nutné počítat i přípravu, vývoj auta a další tréninkové závody i testování. Po návratu z Dakaru slýchám několik otázek pořád dokola. Jaké to bylo? Co Češi? ..

Jak na muže ve znamení štíra? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye1042languagehotmoda.cz

Štír je znamení, které ženy přitahuje, ale přilákat ho není vždy jednoduché. Je těžké získat si jejich pozornost. Chtějí mít vedle sebe někoho, kdo je upřímný a otevřený, takže se mohou zdát trochu nepřístupní. Nicméně, pokud cítíte obrovskou náklonnost k muži ..

Nekupujte akcie Microsoftu - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye293languagebyznysplac.cz

Pokud jste se rozhodli obdarovat pod stromeček někoho akciemi této společnosti, nemusí to být dobrý nápad. Budoucnost tohoto softwarového impéria je krajně nejistá. Operační programy pro osobní počítače se prodávají stále méně a mobilní platforma si mnoho zájemců zatím ..

Probuďte se každé ráno krásnější - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye207languagehotmoda.cz

Spíte ráda? A víte, že během spánku můžete zkrásnět? I když to zní zpočátku divně a možná i nepravděpodobně, během spánku na sobě můžeme pracovat, resp.pracovat na tom, abychom byly krásné. V noci lze především pečovat o pokožku celého těla i obličeje, o vlasy i o ..

Jak se zbavit lupů - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye325languagehotmoda.cz

Protivné lupy, které jsou viditelné na pokožce hlavy i ve vlasech a občas také padají na límeček kabátu, nás dokáží opravdu pořádně naštvat. O to více, když se jich nemůžeme už delší dobu zbavit. Proti lupům lze bojovat různými způsoby. Vyzkoušejte staré dobré babské ..

Majetek českých miliardářů - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye259languagebyznysplac.cz

Ve Forbesu zase figuruje jméno nejbohatšího Čecha a nezmizí, dokud bude exitovat. Otázkou je kdo? Vydrží déle časopis nebo jmění? Zda je Kellner skutečně nejbohatším, není jisté. Kellnerův majetek a celá osoba Kellnera je zakryta podivuhodnou pavučinou. Sám miliardář se ..