Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightZáchranáři nepamatují tak klidný ..

Obrázek příspěvku: Záchranáři nepamatují tak klidný silvestr, s minulými lety ho nelze srovnávat - Ceskolipskyweb.cz

Záchranáři nepamatují tak klidný silvestr, s minulými lety ho nelze srovnávat - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time01. leden 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye282 shlédnutí

Záchranáři a policisté v Libereckém kraji tak klidný silvestr nepamatují, s minulými lety ho nelze srovnávat. Méně bylo ohňostrojů, potyček i úrazů. Jednou z příčin mohou být i uzavřené hotely v zimních střediscích, kde tak bylo výrazně méně turistů než v jiných letech. K nejvážnějším událostem patřil požár dvou aut v Raspenavě, která zapálila zřejmě petarda, a otrava dvou lidí v Ohrazenicích oxidem uhelnatým, jež ale s oslavami nesouvisela, zjistila ČTK.

Ilustrační foto

"Za nás to byla jedna z náročnějších nočních služeb, se silvestry, na které jsme zvyklí, se to ale nedalo srovnávat. Řešili jsme spíše interní onemocnění, jako jsou bolesti břicha z přemíry jídla, dušnost, drobnější úrazy, nikdo ale nebyl v ohrožení života a neřešili jsme ani žádný úraz pyrotechnikou. Nemuseli jsme odvážet nikoho intoxikovaného alkoholem. Klidná ta noc rozhodně nebyla, ale ve srovnání s minulými Silvestry mnohem klidnější," řekl ČTK mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

K nejvážnějším patřil podle Georgieva zásah ve čtvrtek večer v Ohrazenicích, kde se dva lidé přiotrávili oxidem uhelnatým. "Jedna osoba byla v těžkém stavu na umělé plicní ventilaci, druhá ve středně těžkém stavu, ale při vědomí. Převezli jsme je do kladenské nemocnice, kde je hyperbarická komora," doplnil Georgiev. Neštěstí zavinilo vadné vytápění, nikoli silvestrovská oslava. Kvůli výpadku dvou sanitek s posádkami, které pacienty převážely, pak museli záchranáři posílit službu na Turnovsku.

Operační středisko policie přijalo 84 hovorů na tísňové lince, o třetinu méně než před rokem. "Letos nám lidé hlásili naštěstí jen lehčí případy fyzických potyček v rodině nebo i na veřejnosti pod vlivem alkoholu, které nepřekračovaly povahu přestupků a nevyžádaly si žádné vážné následky na zdraví," řekla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Lidé si podle ní také často stěžovali i na rušení nočního klidu hudbou a ohňostroji.

"Pátrali jsme také po jednom sebevrahovi nebo po opilém muži, který zmizel z dohledu svému kamarádovi. V obou případech mělo pátrání šťastný konec. Muž, který vyhrožoval sebevraždou, se dostal včas do péče zdravotníků a pohřešovaný opilý čtyřicátník se sám ozval z bydliště své přítelkyně," doplnila policejní mluvčí. Během silvestrovské noci se podle ní nestala ani žádná vážná dopravní nehoda.

Klidnější silvestrovskou noc než v jiných letech potvrzují i hasiči. "Zatímco loni jsme měli po silvestrovské půlnoci 21 výjezdů, letos jenom dva. První výjezd v novém roce si připsali jablonečtí hasiči, kteří deset minut po půlnoci vyjeli k požáru odpadu od zábavní pyrotechniky na střeše jednopatrové budovy v Jablonci. V Brništi pak hodinu po půlnoci likvidovali požár plastového kontejneru, jinak byl klid," řekla ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Lucie Hložková.

čtk

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye125bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye423bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye335bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

O víkendu se ve Cvikově uskutečnil další podnik Tennis Family Tour 2020 - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye565bookmarkTenis

V sobotu 27.6.2020 od 9:00 hodin se v areálu ve Cvikově odehrál 1. turnaj ze soutěžní série Tennis Family Tour 2020, konkrétně ve čtyřhře mužů. Turnaj se vydařil, i když jeho konec nám zkazila bouřka a déšť. Díky tomu zůstaly nedohrány 2 finálové zápasy o vítěze ..

Dakar 2021: Sníte o Dakaru? Podívejte se, jestli máte dost našetřeno - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye49bookmarkOstatní sporty

Martin Prokop je jeden z těch, který vám řekne, že Dakar není o ceně jen za těch tvrdých 14 dní, ale že je nutné počítat i přípravu, vývoj auta a další tréninkové závody i testování. Po návratu z Dakaru slýchám několik otázek pořád dokola. Jaké to bylo? Co Češi? ..

Srpen na zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye196languagestavimbarak.cz

Za velkých letních veder potřebují nádobové rostliny, zejména durman, kopretina, oleandr, fíkovník a hortenzie vydatnou zálivku. Zaléváme je tak dlouho, dokud není květinový bal úplně vlhký. Rostliny, které vyrůstají ve speciální zemině určené pro květiny v nádobách, ..

Máte levnou nebo drahou půjčku? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye311languagebyznysplac.cz

Určitě si každý dokáže spočítat náklady úvěru. Tedy možná je ani nepočítá. Prostě si porovná úrok a zajásá nebo se zachmuří. Ale úrok není bohužel všechno, co s úvěrem souvisí. Platit se mnohdy musejí další položky, které úvěr pěkně prodraží. Poplatek za ..

Daň z přidané hodnoty – a kde je hodnota - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye237languagebyznysplac.cz

Bylo by zajímavé, kdyby se skutečně daň z přidané hodnoty počítala z hodnoty, která vznikla pouze nějakou přirážkou. Alespoň tak navozuje DPH svůj smysl. Protože žádnou takovou hodnotu nalézt nelze a co kdyby se zboží prodávalo za výrobní cenu, existuje stále se ..

7. díl – Úvod do SEO: optimalizace pro vyhledávače - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye361languagebyznysplac.cz

SEO je mocná zkratka, za kterou se celý „virtuálně kapitalistický“ svět honí, jako by šlo o nejdůležitější prvek v pomyslném kyberprostoru. A ono tomu tak skutečně je.Jedná se o velmi rozšířený pojem, o kterém bylo již mnoho napsáno. Na internetu se objevuje značné ..

Koupit fanoušky na Facebooku – ano či ne? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye284languagebyznysplac.cz

Snad žádná firma, která chce být vidět na internetu, se už neobejde bez vlastních internetových stránek. S tím souvisí i snaha firem být vidět na sociálních sítích, které dnes využívá většina národa. Firmy si šmahem založily své především Facebookové stránky, na ..