Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightZemřel autor Gottových hitů Ladislav ..

Obrázek příspěvku: Zemřel autor Gottových hitů Ladislav Štaidl. Měl koronavirus - Ceskolipskyweb.cz

Zemřel autor Gottových hitů Ladislav Štaidl. Měl koronavirus - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time31. leden 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye315 shlédnutí

Komplikacím spojeným s koronavirovým onemocněním podlehl v neděli ráno podle serveru Blesk.cz Ladislav Štaidl, úzký spolupracovník Karla Gotta. Bylo mu 75 let.

Štaidl byl již od 7. ledna hospitalizován v nemocnici kvůli zhoršujícímu se stavu v souvislosti s koronavirem. Patřil do ohrožené skupiny nejen kvůli svému věku, ale také s ohledem na předešlé onkologické problémy.
Štaidl byl velmi úspěšný multiinstrumentalista – hrál na kytaru, klavír, zpíval, zároveň ale působil jako textař, dirigent, kapelník, skladatel a hudební aranžér. Úzce spolupracoval například s Karlem Gottem. Kromě něj vytvářel písně také pro Dalibora Jandu, Helenu Vondráčkovou, Darinu Rolincovou či Ivetu Bartošovou.

„Byl to můj mnohaletý kamarád a spolupracovník, napsal mi mnoho krásných písniček, s jednou jsem dokonce vyjela na festival do Japonska. Nezkazil žádnou legraci, byl to výborný muzikant, organizátor a manažer. Budu mít na něj tu nejhezčí vzpomínku. A je mi to líto, že ten boj se zákeřnou nemocí nevyhrál,“ zavzpomínala na spolupráci zpěvačka Helena Vondráčková.

Dohromady napsal přes 200 písní. K jeho nejslavnějším songům patří Kávu si osladím, Dva roky prázdnin, Trezor, Málo mě zná či Když láska schází.
 
Zároveň se věnoval také tvorbě filmové hudby, na kontě má dalších osm desítek takových skladeb, které režírovali Zbyněk Brynych, Jaromil Jireš, Juraj Jakubisko, Jaroslav Dudek, Hynek Bočan, Jiří Adamec, Ladislav Rychman, Karel Steklý, Evžen Sokolovský, Ján Roháč, Radúz Činčera, Tomáš Vondrovic a Jan Fuchs.

S Gottem založili divadlo

Štaidl začínal v roce 1962 se skupinou Crazy Boys, kterou zakládal společně s Miki Volkem, Ondřejem Suchým a M. Berkou. O rok později se společně s bratrem Jiřím podíleli na činnosti klubu a kapele Olympic ve Spálené ulici. V roce 1963 také začal pracovat pro divadlo Semafor, kde se seznámil s Karlem Gottem.

S Gottem a bratrem Jiřím založili v roce 1965 Divadlo Apollo, v roce 1967 společně odjeli na půl roku do amerického Las Vegas.

V roce 2015 byl Štaidl vyznamenán prezidentem Milošem Zemanem medailí za Zásluhy.
Štaidl, který by v březnu oslavil 76. narozeniny, se narodil 10. března 1945 ve Stříbrné Skalici. Jeho životní partnerkou byla Iveta Bartošová, se kterou měl v roce 1996 syna Artura.

Ladislav Štaidl na archivním snímku z roku 2019.

Zdroj: novinky.cz

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Článek k turnaji - Cvikov Open – Čtyřhra muži – sobota 25.7.2020 – Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye1245bookmarkTenis

V sobotu 25.7.2020 v 9:00 hodin začal 2. turnaj ze soutěžní série Tennis Family Tour 2020. A povedl se náramně! V pořadí 2. mužský debl se rozjel ve velkém stylu. Sešlo se celkem 16 párů z různých míst okresu Česká Lípa. Svoje zástupce a úspěšné mělo i město Praha. ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye470bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye371bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

Zemřel zpěvák David Stypka - Českolipskýweb.cz

personRedakceremove_red_eye576bookmarkOkolí

Ve věku 41 let v neděli po dlouhé nemoci zemřel zpěvák, kytarista a textař David Stypka, držitel Ceny Anděl v kategorii Sólový interpret roku 2017. Umělec už delší dobu trpěl rakovinou slinivky břišní, k níž se přidaly komplikace spojené s covidem-19. "S lítostí oznamujeme, ..

Krajinovic dokázal porazit světovou jedničku Novaka Djokoviče!!

personRedakceremove_red_eye336languageisport24.cz

Bělehrad - Fantastické vystoupení vystoupení Filipa Krajinoviče, který v sobotu večer, respektive dnes po půlnoci dokázal porazil světovou jedničku Novaka Djokoviče poměrem 2-4, 4-2, 4-1. Novák utrpěl svou první porážku v ročníku 2020. ¨Novak dokázal vyhrát první sadu ..

Povolání-barista - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye546languagehotmoda.cz

Možná už jste se několikrát setkali se slovem barista, které se v poslední době stále častěji skloňuje v souvislosi s přípravou kávy. Kdo je to barista? Co tato profese obnáší a jak se stát baristou? Na to se zaměříme v tomto článku, po jehož dočtení si zaručeně půjdete ..

Srpen na zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye221languagestavimbarak.cz

Za velkých letních veder potřebují nádobové rostliny, zejména durman, kopretina, oleandr, fíkovník a hortenzie vydatnou zálivku. Zaléváme je tak dlouho, dokud není květinový bal úplně vlhký. Rostliny, které vyrůstají ve speciální zemině určené pro květiny v nádobách, ..

Září na zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye171languagestavimbarak.cz

Trvalky jsou nejpoužívanější, velice důležitou skupinou květin. Po odkvětu, kdy skončí hlavní vegetace, následuje u většiny trvalek období částečného klidu, než se začátkem podzimu opět probudí k životu. Dělením nyní můžeme rozmnožovat kosatce, pivoňky, kamzičník, ..

Probuďte se každé ráno krásnější - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye207languagehotmoda.cz

Spíte ráda? A víte, že během spánku můžete zkrásnět? I když to zní zpočátku divně a možná i nepravděpodobně, během spánku na sobě můžeme pracovat, resp.pracovat na tom, abychom byly krásné. V noci lze především pečovat o pokožku celého těla i obličeje, o vlasy i o ..