Kultura keyboard_arrow_right Muzea a Galerie keyboard_arrow_rightZemřela filmová legenda Hana Maciuchová. ..

Obrázek příspěvku: Zemřela filmová legenda Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let - Ceskolipskyweb.cz

Zemřela filmová legenda Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time26. leden 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye473 shlédnutí

Ve věku 75 let zemřela česká herečka Hana Maciuchová. Už v minulosti se léčila s rakovinou. Není však zřejmé, zda právě ono vážné onemocnění mělo něco společného s jejím odchodem do hereckého nebe.

Hana Maciuchová se již v minulosti léčila s rakovinou prsu. „Choroba je svízel, velmi problematický a já můžu říct, že jsem ten atak zvládla,“ sdělila televizi Prima v roce 2017. Už tehdy si uvědomovala, že se onemocnění může vrátit. „Nelze říct, že to máte za sebou,“ dodala. Na rakovinu zemřela i její matka.

Herečka Hana Maciuchová byla oceněná i medailí Za zásluhy o stát v oblasti umění. Ocenění ji předal tehdejší prezident České republiky Václav Klaus.

Fenomenální herečka ztvárnila například roli Anči v oblíbeném hraném večerníčku Krkonošské pohádky, zahrála si ve filmu Samotáři nebo snímku z roku 1989 Člověk proti zkáze. První filmová role ji potkala ve snímku ORGAN z roku 1964. Maciuchová byla i seriálovou herečkou. Objevila se například v seriálu 30 případů majora Zemana, Chalupářích nebo v Nemocnici na kraji města. Herečka měla ke kultuře blízko už od dětství, její rodiče byli z divadelního prostředí. Od roku 1971 hrála v Vinohradském divadle, kterému byla věrná až do současnosti. Hana Maciuchová žila s Jiřím Adamírem, ten však ale v roce 1993 zemřel. Herečka neměla žádné děti.

Zdroj: cnn.iprima.cz

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye470bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Tragická nehoda u Cvikova. Při čelním střetu dvou aut zemřela žena - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye968bookmarkOkolí

Na Českolipsku při čelním střetu dvou aut v sobotu odpoledne zemřela spolujezdkyně. Středně těžké zranění utrpěli řidič a řidička obou osobních aut. ČTK to řekla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Nehoda se stala na silnici 13 u Kunratic u Cvikova na Českolipsku, silnice ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye371bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

Dakar 2021: Sníte o Dakaru? Podívejte se, jestli máte dost našetřeno - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye93bookmarkOstatní sporty

Martin Prokop je jeden z těch, který vám řekne, že Dakar není o ceně jen za těch tvrdých 14 dní, ale že je nutné počítat i přípravu, vývoj auta a další tréninkové závody i testování. Po návratu z Dakaru slýchám několik otázek pořád dokola. Jaké to bylo? Co Češi? ..

Jaká barva vlasů mi bude slušet? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye909languagehotmoda.cz

Ať už pravidelně experimentujete s barvami na vlasy, nebo jste věrná už spousty let jednomu odstínu, zjistěte, jaká barva vlasů by právě vám mohla slušet. Mnoho žen se neodváží za celý život změnit jejich přirozenou barvu vlasů. Přitom ve spoustě případů platí, že kdyby ..

Probuďte se každé ráno krásnější - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye207languagehotmoda.cz

Spíte ráda? A víte, že během spánku můžete zkrásnět? I když to zní zpočátku divně a možná i nepravděpodobně, během spánku na sobě můžeme pracovat, resp.pracovat na tom, abychom byly krásné. V noci lze především pečovat o pokožku celého těla i obličeje, o vlasy i o ..

Září na zahradě - Stavimbarak.cz

personRedakceremove_red_eye171languagestavimbarak.cz

Trvalky jsou nejpoužívanější, velice důležitou skupinou květin. Po odkvětu, kdy skončí hlavní vegetace, následuje u většiny trvalek období částečného klidu, než se začátkem podzimu opět probudí k životu. Dělením nyní můžeme rozmnožovat kosatce, pivoňky, kamzičník, ..

Máte levnou nebo drahou půjčku? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye344languagebyznysplac.cz

Určitě si každý dokáže spočítat náklady úvěru. Tedy možná je ani nepočítá. Prostě si porovná úrok a zajásá nebo se zachmuří. Ale úrok není bohužel všechno, co s úvěrem souvisí. Platit se mnohdy musejí další položky, které úvěr pěkně prodraží. Poplatek za ..

Správa firemních financí pro malé a střední podnikatele - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye288languagebyznysplac.cz

Konto v bance není jen virtuálním prostorem pro příjem a odesílání plateb. Podnikatel si zřízením účtu tvoří svoji bankovní pověst. A také získává výhody nebo utrácí peníze, pokud nezvolí správně. Založení účtu by měl předcházet odhad způsobu a četnosti ..