Zpravodajství keyboard_arrow_right Okolí keyboard_arrow_rightZemřela legenda americké televize, ..

Obrázek příspěvku: Zemřela legenda americké televize, moderátor Larry King - Ceskolipskyweb.cz

Zemřela legenda americké televize, moderátor Larry King - Ceskolipskyweb.cz

personaccess_time23. leden 2021chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye109 shlédnutí

Zemřel americký moderátor Larry King. Bylo mu 87 let, napsal server týdeníku Focus. Býval hvězdou televizní stanice CNN, v posledních letech pracoval pro stanici Russia Today.

Vlastním jménem Lawrence Harvey Ziegler se narodil v Brooklynu v roce 1933 židovským emigrantům. Matka byla Běloruska, otec Rakušan původem také z Běloruska. Od mládí snil o práci v rádiu. Začínal tam jako uklízeč, a pomocník v rádiu WAHR (nyní WMBM) v Miami Beach. Po odchodu jednoho z hlasatelů se prosadil na jeho místo a současně si zvolil své umělecké jméno Larry King. Poprvé vysílal 1. května 1957.

V červnu 1985 začala televizní stanice CNN vysílat pořad Larry King Live. Ohromný úspěch měl díky Kingově nekonfrontačnímu přístupu, navíc se moderátor proslavil téměř nulovou přípravou před interview. V pořadu vystoupily tisíce známých osobností, od politiků přes herce, sportovce až po vědce a různé odborníky.

Během kariéry vyzpovídal 40 tisíc lidí. Svůj slavný pořad na CNN opustil po 25 letech v prosinci 2010. Od roku 2013 působil na ruské stanici RT (dříve Russia Today).

Byl známý i svými kontroverzními názory a bouřlivým osobním životem. Byl osmkrát ženatý  a má šest dětí. Když se ho jednou novináři vyptávali na jeho soukromí, odpověděl: „Ohledně četných dotazů k mým manželstvím a rozvodům. Jednou jsem se zeptal Stephena Hawkinga, nejchytřejšího člověka na světě, čemu nerozumí. A on mi odpověděl, „Ženám“. Když jim nedokáže rozumět nejchytřejší člověk na světe, co očekáváte ode mě?“

Zdroj: Novinky.cz

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye197bookmarkOkolí

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před ..

Zemřela filmová legenda Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye473bookmarkMuzea a Galerie

Ve věku 75 let zemřela česká herečka Hana Maciuchová. Už v minulosti se léčila s rakovinou. Není však zřejmé, zda právě ono vážné onemocnění mělo něco společného s jejím odchodem do hereckého nebe. Hana Maciuchová se již v minulosti léčila s rakovinou prsu. „Choroba ..

Tragická nehoda u Cvikova. Při čelním střetu dvou aut zemřela žena - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye968bookmarkOkolí

Na Českolipsku při čelním střetu dvou aut v sobotu odpoledne zemřela spolujezdkyně. Středně těžké zranění utrpěli řidič a řidička obou osobních aut. ČTK to řekla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Nehoda se stala na silnici 13 u Kunratic u Cvikova na Českolipsku, silnice ..

O víkendu proběhl u Ploučnice Grandslam - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye470bookmarkTenis

Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22.8.2020 se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů ..

Shrnutí 2 dne Macha Lake Open 2020 ve Starých Splavech - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye371bookmarkTenis

Dobrý večer, přinášíme Vám shrnutí toho nejdůležitějšího co se dnes odehrálo u Máchova Jezera na právě probíhajícím Macha Lake Open 2020. Opět tenis dneska krásně přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i nadále, protože zítra v 10 hodin startuje hlavní soutěž ..

Tyto potraviny vám pomohou zbavit se stresu - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye796languagehotmoda.cz

Stres je součástí moderní doby. Honba za prací, penězi, rodinou, za dokonalou postavou, skvělým účesem… Stresovat nás může spousta věcí. Mnozí z nás neumí vypnout, hodit vše za hlavu a relaxovat třeba u šálku kávy nebo dobré knihy. Lidé usínají při myšlenkách na ..