Články a videa v sekci Kultura

Dlouho připravovaná rekonstrukce zchátralé budovy Jiráskova divadla v České Lípě začala, potrvá dva roky - ..

access_time02. listopad 2020remove_red_eye251chat_bubble_outline0

Klíče od Jiráskova divadla v České Lípě dnes převzala stavební firma Metrostav. Začala tím dlouho připravovaná rekonstrukce zchátralé budovy, která moderním potřebám už dávno nevyhovuje. Modernizace divadla přijde město na 161 milionů korun, divadelníci se do ní vrátí za dva roky. ČTK o tom ..

Českolipské muzeum láká své návštěvníky kvůli koronaviru k virtuálním prohlídkám - Českolipskyweb.cz

access_time27. únor 2021remove_red_eye115chat_bubble_outline0

Celosvětová pandemie koronaviru zasáhla kromě jiného také oblast kultury. Koncerty a divadelní představení se odehrávají online, na internet se přesunuly také výstavy. K virtuálním prohlídkám láká i Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. „Naše muzea se snaží být stále v kontaktu ..

Zemřela filmová legenda Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let - Ceskolipskyweb.cz

access_time26. leden 2021remove_red_eye478chat_bubble_outline0

Ve věku 75 let zemřela česká herečka Hana Maciuchová. Už v minulosti se léčila s rakovinou. Není však zřejmé, zda právě ono vážné onemocnění mělo něco společného s jejím odchodem do hereckého nebe. Hana Maciuchová se již v minulosti léčila s rakovinou prsu. „Choroba je svízel, velmi ..

Vodní hrad Lipý je jednou z nejcennějších památek v České Lípě. Zájemci si ho budou moci prohlédnout ..

access_time13. leden 2021remove_red_eye451chat_bubble_outline0

Vodní hrad Lipý, který je jednou z nejcennějších památek České Lípy, si budou moci zájemci prohlédnout alespoň virtuálně. Prohlídka i s výkladem průvodkyně bude živě streamována na facebookovém profilu městské organizace Kultury Česká Lípa ve středu od 13:00. V tiskové zprávě o tom ..

Zemřel Sean Connery - Ceskolipskyweb.cz

access_time31. říjen 2020remove_red_eye248chat_bubble_outline0

Ve věku 90 let zemřel skotský herec Sir Sean Connery. Nadšený propagátor samostatnosti Skotska, nejslavnější a pro mnohé nepřekonatelný představitel filmového agenta 007 Jamese Bonda, byl rovněž vášnivým golfistou. Zprávu o jeho úmrtí přinesla stanice BBC, s odkazem na oznámení hercovy rodiny. ..

Na Zákupech i na Sychrově čekají na dětské návštěvníky prohlídky s princeznami - Ceskolipskyweb.cz

access_time06. červenec 2020remove_red_eye382chat_bubble_outline0

Průvodkyně v kostýmu princezny čekají toto léto na dětské návštěvníky zámku Sychrov i zámku v Zákupech. Po oba prázdninové měsíce princezny přiblíží, jak se v zámeckých komnatách a parcích žilo potomkům šlechtických rodů. do 31. 8.: státní zámek Sychrov – Prohlídky s princeznou. ..

Harry Potter na zámku a ve sklepích v České Kamenici 27.6.2020 - Ceskolipskyweb.cz

access_time19. červen 2020remove_red_eye313chat_bubble_outline0

Dámy a pánové‼ Příští víkend se na zámku v České Kamenici uskuteční den, který ve městě ještě nebyl. Den Harryho Pottera ‼ Co je pro Vás připraveno?Kouzelnická vystoupení od Martina Kellmana Kouzelník Martin Kellman U nástupiště na Vás bude čekat HagridFamfrpálové hřištěVýroba ..

Africké trhy v České Lípě již tuto neděli v České Lípě

access_time12. červen 2020remove_red_eye469chat_bubble_outline0

Po vynucené pauze, kterou přineslo šíření koronaviru, opět přinášíme africké trhy! Přijďte ochuntnat to nejlepší, co pro vás vypěstovali drobní farmáři v Ugandě. Co všechno u nás najdete?Čerstvé ovoce z Afriky, jako je třeba obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, ..