Články a videa v sekci Právo a finance

Vrácení poplatku za vedení úvěru - Ceskolipskyweb.cz

access_time19. červen 2020remove_red_eye331chat_bubble_outline0

Bezpracný zisk není jen snem. Stačí být tím, od koho si někdo půjčí. Stačí jen jediné. Mít peníze na půjčení a sjednat si dobré podmínky a půjčku zabezpečit. Nedostatkem peněz trpí cca 80 % populace. Zbylých 20 % žije z jejich půjčování nebo otáčení v různých transakcích. A ..

Právo na práci a důsledky takového opatření - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

access_time14. červen 2020remove_red_eye264chat_bubble_outline0

V mnohých internetových diskuzích se v souvislosti s politickou situací v zemi objevují názory, které volají po návratu minulých dob nebo po změně práv občanů. Vítězstvím komunistů v krajských volbách dochází k připomínání nekterých údajně kvalitních a dobrých opatření. Jedním z nich ..

Půjčovat si na staré dluhy není rozumné - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

access_time11. červen 2020remove_red_eye244chat_bubble_outline0

Pokud si někdo půjčí na splacení jiné půjčky, většinou není v dobré situaci. Někde a někdy špatně hospodařil nebo si nepropočítal svoje finanční možnosti. Jedním z nejhorších podnikatelů s financemi je stát. Půjčuje si v podstatě stále a je také více zadlužený.Dluhopisová mánieS ..

Kdo je leader? - Ceskolipskyweb.cz - Váš českolipský webový portál

access_time10. červen 2020remove_red_eye327chat_bubble_outline0

Leader je ten, kdo dává energii, motivuje a má tah na branku. Energie = emoce.Management emocí - naučíte se zvládat a směřovat své emoce získáte nejen znalost, ale také trénink práce s emocemi a energiíLeader je ten, kdo vede a určuje směr.Získáte a budete trénovat techniky a principy sebe- vedení ..

Vydání čínské kryptoměny e-Yuan vzbudilo v investorech velký zájem - Ceskolipskyweb.cz

access_time01. listopad 2020remove_red_eye470chat_bubble_outline0

LONDÝN, VB / 21. října 2020 - Zhruba 70 % států světa zvažuje svou vlastní digitální verzi peněz a Čína je zatím tím největším státem, který se na touto cestou skutečně vydal. Oficiální čínská zpravodajská agentura Xinhua citovala prezidenta Si Ťin-pchinga, který uvedl, že blockchain bude ..

Dohled České národní banky - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

access_time12. červen 2020remove_red_eye294chat_bubble_outline0

O dohledu se často mluví, ale málo se o něm ví. Česká národní banka má velké pravomoci, ale její kroky nejsou příliš známé. Přitom může ČNB zasahovat na místě přímo v institucích podléhajících dohledu nebo provádět testování dálkově – k tomu používá například zátěžové testy ..

Rezervace a ztráta peněz - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

access_time11. červen 2020remove_red_eye223chat_bubble_outline0

V poslední době se vyskytuje mnoho případů, kdy lidé přišli o peníze pouhým zájmem o věc nebo službu. Často je na vině lehkovážnost, kterou projevují při nakládání s financemi. Zatímco u zboží neváhají vadný kus vrátit a vzít si peníze zpět, u záloh jen odevzdaně pokrčí ..

Ověření dokladů totožnosti – úřední nesmysl - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

access_time11. červen 2020remove_red_eye241chat_bubble_outline0

Stát zařídil občanům řadu starostí s výměnou všech možných dokladů, aby mohl lépe kontrolovat svoje poddané. Protože ale byrokracie nemá hranic, doklady jsou nejen nedokonalé, ale také pochybně neúplné. A když je potřeba doklad ověřit, v ČR to nejde.Doklad totožnostiZcela běžně se doklad ..

Kvóta na ženy je diskriminační - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

access_time10. červen 2020remove_red_eye217chat_bubble_outline0

V Evropské unii probíhá boj o ženy. Schválením směrnice mají ženy ve velkých firmách do roku 2020 obsadit 40 % vedoucích postů. Mnoho žen se asi neraduje a ty, které toto opatření prosadily, na svých postech již jsou. Proč se chtějí pomstít ostatním ženám?Ženská řevnivostŽeny rády ..

Dá se na služební cestě vydělat? - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

access_time10. červen 2020remove_red_eye504chat_bubble_outline0

Samozřejmě otázka vydělání by neměla být zaměňována s případem vydělávání na neoprávněných výdajích. Na služební cestě si zaměstnanec může přivydělat psaním článků, programováním nebo brouzdáním po internetu, pokud mu to nebrání v plnění pracovních povinností. Ale jak na tom ..

Jak reklamovat film - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

access_time10. červen 2020remove_red_eye320chat_bubble_outline0

Bez rozsudku se každý může stát vězněm autorských práv. Má autorská práva i blondýna, které se koukáte na zadek? A co chudák soused a jeho manželka? Nabídky od sousedů se jen hrnou. Neměl si tak kvalitně vybírat. Ale jak k tomu přijde, že má jen náklady? Veřejný objektAutoři namítnou, že ..

Internet dělí svět, místo aby ho spojoval - Ceskolipskyweb.cz - Váš Českolipský webový portál

access_time10. červen 2020remove_red_eye278chat_bubble_outline0

Internet se stal takovým fenoménem doby, že mu státy věnují celosvětové konference a nevědí si rady s jeho svobodou. Ukrotit svobodu ale nebude tak jednoduché. Arabský svět, Rusko a Čína tradičně nemají zájem na příliš velké svobodě občanů a snaží se je „účinně“ chránit.Konference v ..