Články a videa v sekci Zpravodajství

Zvláštní doba přináší zvláštní fenomény, zamrzlá koupaliště i tůně plní koupající se nadšenci. - ..

access_time18. leden 2021remove_red_eye203chat_bubble_outline0

Vyrazíte-li na procházku kolem prakticky libovolné zasněžené vodní nádrže nejen Libereckého kraje a libovolno v jakou hodinu, s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo se koupe, případně si prosekává díru do ledu, aby se vykoupat mohl. Jev, který byl médii ještě před rokem prezentován ..

Policie od rána nepouští auta do Bedřichova ani od Liberce, ani od Jablonce - Českolipskyweb.cz

access_time10. leden 2021remove_red_eye325chat_bubble_outline0

Policie dnes krátce před půl osmou opět uzavřela příjezdové cesty do Bedřichova na Jablonecku kvůli náporu běžkařů. Uzavírka potrvá nezbytně nutnou dobu, řekl ČTK regionální policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Starosta obce Petr Holub (SLK) řekl ČTK, že parkovací kapacity jsou téměř ..

Ve čtyřech páteřních nemocnicích v kraji je volná zhruba čtvrtina lůžek pro covidové pacienty - ..

access_time07. leden 2021remove_red_eye307chat_bubble_outline0

V Libereckém kraji za středu přibylo 732 nových potvrzených případů onemocnění covidu-19. Více případů za jediný den bylo od začátku epidemie v kraji jen loni 23. října, kdy mělo pozitivní test na koronavirus 777 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle přepočtu ..

Záchranáři nepamatují tak klidný silvestr, s minulými lety ho nelze srovnávat - Ceskolipskyweb.cz

access_time01. leden 2021remove_red_eye319chat_bubble_outline0

Záchranáři a policisté v Libereckém kraji tak klidný silvestr nepamatují, s minulými lety ho nelze srovnávat. Méně bylo ohňostrojů, potyček i úrazů. Jednou z příčin mohou být i uzavřené hotely v zimních střediscích, kde tak bylo výrazně méně turistů než v jiných letech. K ..

Česká Lípa a Nový Bor se spojí v boji proti autovrakům v ulicích, zabrání stěhování vraků z jednoho města ..

access_time31. říjen 2020remove_red_eye205chat_bubble_outline0

Česká Lípa a nedaleký Nový Bor se chtějí spojit v boji proti autovrakům v ulicích. Obě města se rozhodla vytlačit vraky aut ze svých komunikací. Pokud chtějí uspět, musí zabránit tomu, aby majitelé vraky stěhovali z jednoho města do druhého. ČTK o tom informovala mluvčí českolipské radnice ..

Testy v LK odhalily v úterý 740 nových případů covidu. Je to druhý nejvyšší počet od začátku epidemie, víc ..

access_time28. říjen 2020remove_red_eye428chat_bubble_outline0

Testy v Libereckém kraji odhalily v úterý 740 nových případů covidu-19, téměř o polovinu víc než minulé úterý. Podle údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, je to v kraji druhý nejvyšší počet od začátku epidemie. Víc nakažených testy odhalily jen minulý pátek, kdy jich ..

Česká Lípa si výstavou připomene místa navždy ztracená po požáru v roce 1820 - Ceskolipskyweb.cz

access_time06. červenec 2020remove_red_eye611chat_bubble_outline0

V České Lípě připravují venkovní výstavu Zrcadla do historie. Speciální panely budou od středy upozorňovat na stavby, které z mapy města zmizely po celoměstském požáru v roce 1820 a nikdy se je už nepodařilo obnovit. Organizátorem výstavy je Vlastivědný spolek Českolipska a město Česká ..

Polsko od soboty 13.6.2020 otevře hranice lidem z Evropské Unie

access_time10. červen 2020remove_red_eye272chat_bubble_outline0

Polsko otevře 13. června hranice se sousedními zeměmi, které jsou členy Evropské unie. Podle agentury PAP to oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki. Hranice země uzavřela v březnu v rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru. Polsko si dlouho zachovávalo zvláštní režim a ..

Rozvoj cyklodopravy v kraji není jen otázka pohodlného svezení, ale také bezpečnosti - Ceskolipskyweb.cz

access_time02. březen 2021remove_red_eye25chat_bubble_outline0

Liberecký kraj se rozhodl z dotačního fondu opravit již stávající komunikace určené pro cyklodopravu, vybudovat nové cyklostezky i cyklostezky se smíšeným provozem, zřídit jízdní pruhy pro cyklisty a také stále více oblíbené terénní cyklistické stezky v Libereckém kraji. Dotace podpoří i ..

Policie nepustila řidiče, jenž jel kupovat nábytek, nebo dva chodce, kteří mířili do obchodu, kam chodí ..

access_time02. březen 2021remove_red_eye231chat_bubble_outline0

Policisté v Libereckém kraji za pondělí zkontrolovali v rámci opatření omezující cestování mezi okresy přes 2000 vozidel. Dál jich nepustili 75. Řešili i šest případů nenošení roušek, tři tyto přestupky předali správním orgánům. ČTK o tom dnes informovala krajská mluvčí policie Jana ..

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu, evakuovali 100 lidí, zastavený je i provoz na ..

access_time26. únor 2021remove_red_eye86chat_bubble_outline0

AKTUALIZOVÁNO: Evakuaci 100 lidí si vyžádal požár objektu v průmyslové zóně v Chrastavě u Liberce. Zatím se obešel bez zranění. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Na místě zasahuje 17 jednotek, řekl ČTK krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda. Hoří v areálu pobočného ..

V ČR je potvrzena jihoafrická mutace - Českolipskyweb.cz

access_time25. únor 2021remove_red_eye177chat_bubble_outline0

V Česku byla v jednom vzorku potvrzena nakažlivější, jihoafrická mutace koronaviru. Ve čtvrtek to uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. První podezření na výskyt nakažlivější, jihoafrické mutace koronaviru se v ČR objevila před třemi dny. Týkala se trojice osob, které se ..