Články a videa v sekci Zpravodajství

Česká Lípa si výstavou připomene místa navždy ztracená po požáru v roce 1820 - Ceskolipskyweb.cz

access_time06. červenec 2020remove_red_eye415chat_bubble_outline0

V České Lípě připravují venkovní výstavu Zrcadla do historie. Speciální panely budou od středy upozorňovat na stavby, které z mapy města zmizely po celoměstském požáru v roce 1820 a nikdy se je už nepodařilo obnovit. Organizátorem výstavy je Vlastivědný spolek Českolipska a město Česká ..

Polsko od soboty 13.6.2020 otevře hranice lidem z Evropské Unie

access_time10. červen 2020remove_red_eye144chat_bubble_outline0

Polsko otevře 13. června hranice se sousedními zeměmi, které jsou členy Evropské unie. Podle agentury PAP to oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki. Hranice země uzavřela v březnu v rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru. Polsko si dlouho zachovávalo zvláštní režim a ..

Tragická nehoda u Cvikova. Při čelním střetu dvou aut zemřela žena - Ceskolipskyweb.cz

access_time09. srpen 2020remove_red_eye726chat_bubble_outline0

Na Českolipsku při čelním střetu dvou aut v sobotu odpoledne zemřela spolujezdkyně. Středně těžké zranění utrpěli řidič a řidička obou osobních aut. ČTK to řekla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Nehoda se stala na silnici 13 u Kunratic u Cvikova na Českolipsku, silnice první třídy byla ..

Do kraje se kvůli covidu od pátku vrátí roušky - Ceskolipskyweb.cz

access_time21. červenec 2020remove_red_eye405chat_bubble_outline0

V Libereckém kraji se kvůli zvýšenému počtu nově prokázaných případů covidu-19 vrátí roušky. Od pátku 24. července je budou muset nosit lidé při návštěvě ve šech zdravotnických zařízeních, při nákupu v lékárně, ve vybraných zařízeních sociálních služeb a například i pracovníci ..

Liberecký Novoplast zastavil kvůli covidu-19 výrobu, u 14 zaměstnanců testy potvrdily nový koronavirus - ..

access_time03. červenec 2020remove_red_eye700chat_bubble_outline0

Liberecká plastikářská firma Novoplast musela kvůli covidu-19 zastavit výrobu. Malý podnik zaměstnává 70 lidí, u 14 z nich teď testy potvrdily nový koronavirus. Nakazilo se pět kmenových zaměstnanců a devět agenturních pracovníků, zhruba 30 dalších lidí z firmy už prošlo testy, další to ..

Na Liberecku rostou počty nakažených, ohniskem je závod Magna Exteriors - Ceskolipskyweb.cz

access_time22. červen 2020remove_red_eye629chat_bubble_outline0

V Libereckém kraji dál přibývá prokázaných případů onemocnění covidem-19, od nedělního rána zde evidují patnáct nových případů. Ohniskem nákazy je liberecký průmyslový závod Magna Exteriors, kde mají už dvě desítky nemocných. Společnost Magna Exteriors s 1800 zaměstnanci patří k ..

O nižší nájemné požádalo v Novém Boru zatím 18 živnostníků - Ceskolipskyweb.cz

access_time19. červen 2020remove_red_eye152chat_bubble_outline0

O slevu na nájemném v městských objektech požádalo v Novém Boru na Českolipsku zatím 18 živnostníků, je to zhruba polovina možných žadatelů. O slevu na nájemném o 70 až 100 procent mohou žádat podnikatelé a živnostníci, kteří působí v objektech města a kvůli koronavirovým opatřením ..

Chovatel ze Semilska nelegálně prodával jehněčí maso a výrobky. Hrozí mu vysoká pokuta - Ceskolipskyweb.cz

access_time19. červen 2020remove_red_eye100chat_bubble_outline0

Veterinární inspektoři Státní veterinární správy v Libereckém kraji takzvaným kontrolním nákupem odhalili chovatele z Troskovic v okrese Semily, který neoprávněně nabízel jehněčí maso a masné polotovary z něho vyrobených. Konkrétně se jednalo o jehně připravené k rožnění o hmotnosti 16 kg ..

Řidiči, připravte se. V sobotu začíná rekonstrukce silnice I/35 z Liberce na Chrastavu - Ceskolipskyweb.cz

access_time19. červen 2020remove_red_eye87chat_bubble_outline0

LIBERECKÝ KRAJ – V sobotu 20. června zahájí Ředitelství silnic a dálnic rekonstrukci asfaltového krytu na silnici první třídy č. 35 z Liberce na Chrastavu. Několik etap uzavírek přinese v nejbližších měsících dopravní omezení na této velmi frekventované silnici a potrvá do 1. listopadu. ..

Přes Polské hranice do Libereckého kraje k sobotnímu poledni neprošlo 200 lidí a neprojelo 100 aut - ..

access_time13. červen 2020remove_red_eye114chat_bubble_outline0

Asi 200 osob a 100 aut nepustili od dnešního rána čeští policisté z Polska do České republiky na dvou hraničních přechodech Libereckého kraje. ČTK to řekl mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský. Polsko dnes po třech měsících otevřelo své hranice se sousedními zeměmi, členy Evropské unie. ..