Články a videa v sekci Zpravodajství

Česká Lípa a Nový Bor se spojí v boji proti autovrakům v ulicích, zabrání stěhování vraků z jednoho města ..

access_time31. říjen 2020remove_red_eye105chat_bubble_outline0

Česká Lípa a nedaleký Nový Bor se chtějí spojit v boji proti autovrakům v ulicích. Obě města se rozhodla vytlačit vraky aut ze svých komunikací. Pokud chtějí uspět, musí zabránit tomu, aby majitelé vraky stěhovali z jednoho města do druhého. ČTK o tom informovala mluvčí českolipské radnice ..

Testy v LK odhalily v úterý 740 nových případů covidu. Je to druhý nejvyšší počet od začátku epidemie, víc ..

access_time28. říjen 2020remove_red_eye324chat_bubble_outline0

Testy v Libereckém kraji odhalily v úterý 740 nových případů covidu-19, téměř o polovinu víc než minulé úterý. Podle údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, je to v kraji druhý nejvyšší počet od začátku epidemie. Víc nakažených testy odhalily jen minulý pátek, kdy jich ..

Česká Lípa si výstavou připomene místa navždy ztracená po požáru v roce 1820 - Ceskolipskyweb.cz

access_time06. červenec 2020remove_red_eye512chat_bubble_outline0

V České Lípě připravují venkovní výstavu Zrcadla do historie. Speciální panely budou od středy upozorňovat na stavby, které z mapy města zmizely po celoměstském požáru v roce 1820 a nikdy se je už nepodařilo obnovit. Organizátorem výstavy je Vlastivědný spolek Českolipska a město Česká ..

Polsko od soboty 13.6.2020 otevře hranice lidem z Evropské Unie

access_time10. červen 2020remove_red_eye216chat_bubble_outline0

Polsko otevře 13. června hranice se sousedními zeměmi, které jsou členy Evropské unie. Podle agentury PAP to oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki. Hranice země uzavřela v březnu v rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru. Polsko si dlouho zachovávalo zvláštní režim a ..

Policie dál vyšetřuje otravu krve pacientů v nemocnici Frýdlant - Ceskolipskyweb.cz

access_time15. listopad 2020remove_red_eye161chat_bubble_outline0

Policejní vyšetřování předloňského případu otravy krve devíti pacientů v nemocnici ve Frýdlantu na Liberecku ještě neskončilo. Čeká se na výsledky nových znaleckých posudků, řekl dnes ČTK mluvčí policie Vojtěch Robovský. Věc kriminalisté loni původně uzavřeli s tím, že konkrétního ..

V Libereckém kraji bylo v pátek 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to nejméně za 4 dny - ..

access_time07. listopad 2020remove_red_eye327chat_bubble_outline0

V Libereckém kraji za pátek přibylo 622 potvrzených případů nemoci covid-19, je to o 57 méně než před týdnem. Počet úmrtí v souvislosti s koronavirem stoupl o čtyři na 133, vyplývá z dat na webu ministerstva zdravotnictví (MZ). Zjištěných případů za pátek je v kraji nejméně za poslední ..

Policie v České Lípě pátrá po odcizeném rehabilitačním kočárku zdravotně postiženého chlapce - ..

access_time07. listopad 2020remove_red_eye391chat_bubble_outline0

Českolipští kriminalisté od úterního odpoledne pátrají po speciálním rehabilitačním buggy kočárku tovární značky Patron v modré barvě s černými doplňky. Jedná se o model Piper comfort, který je určený pro transport zdravotně postižených dětí se speciálními potřebami. A právě takový ..

V pátek přibylo 677 nových případů koronaviru, na jednotkách intenzivní péče a ARO leží ve vážném stavu ..

access_time31. říjen 2020remove_red_eye197chat_bubble_outline0

V Libereckém kraji vzrostl v pátek počet pozitivně testovaných osob na nový typ koronaviru o 677. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Nejvíce odhalených případů je z minulého pátku, kdy přibylo 798 nemocných. Podle informací z Libereckého kraje bylo v pátek ráno ve čtyřech ..

Pavilon tropů v liberecké zoo má nové obyvatele, z Vídně přicestovala dvojice tropických ještěrů - ..

access_time29. říjen 2020remove_red_eye86chat_bubble_outline0

Pavilon tropů v liberecké zoo má nové obyvatele. Z vídeňské zoologické zahrady Schönbrunn tam dorazila dvojice jihoamerických tropických ještěrů dracén krokodýlovitých. Jedná se o živočišný druh, kterého mohou návštěvníci v zoo pod Ještědem pozorovat úplně prvně. Liberecká zoo i ..

V České Lípě začínají práce na jedné z příjezdových komunikací do průmyslové zóny Dubice - ..

access_time28. říjen 2020remove_red_eye305chat_bubble_outline0

AKTUALIZOVÁNO: V České Lípě začínají práce na jedné z příjezdových komunikací do průmyslové zóny Dubice. Kvůli rekonstrukci mostu bude silnice třetí třídy směrem na Kozly od středy do poloviny prosince pro dopravu uzavřena. Objízdná trasa do Kozlů a Kvítkova povede přes Sosnovou, Zahrádky ..

Nebezpečné křižovatky v Zahrádkách a u nedalekého Jestřebí nahradí kruhové objezdy - Českolipskyweb.cz

access_time28. říjen 2020remove_red_eye169chat_bubble_outline0

Nebezpečné křižovatky na Českolipsku nahradí kruhové objezdy. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce už v příštím roce přestavět křižovatku silnic I/9 a I/15 v Zahrádkách, připravuje také přestavbu křižovatky silnic I/9 a I/38 u nedalekého Jestřebí. Obě policie vyhodnotila jako nehodové, ..

Nová tvrdší opatření: Zákaz nočního vycházení, omezení cest přes den - Ceskolipskyweb.cz

access_time26. říjen 2020remove_red_eye837chat_bubble_outline0

Vláda se znovu rozhodla přitvrdit a přijmout opatření, která by měla pomoci zastavit masivně se šířící koronavirus. Kabinet podle informací Práva rozhodl o zákazu nočního vycházení (s výjimkou cest do zaměstnání apod.) a částečně i denního vycházení. Zákaz by měl platit od středy 28. ..